• پنجشنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۴۵
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99062720962
  • خبرنگار : 50028

معاون استاندار خبر داد:

راه‌اندازی مجمع خیرین توسعه روستایی برای اولین بار در خراسان جنوبی

راه‌اندازی مجمع خیرین توسعه روستایی برای اولین بار در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از راه‌اندازی مجمع خیرین توسعه روستایی استان برای اولین بار در سطح کشور خبر داد.

سیدکمال‌الدین میرجعفریان، امروز پنج شنبه ۲۷ شهریور در مراسم آغاز به کار و تشکیل مجمع خیرین توسعه روستا و مناطق محروم استان گفت: با پیگیری‌های شخص استاندار، شکل‌گیری این مجمع در خراسان جنوبی به صورت پایلوت کشوری انجام می‌پذیرد.

به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این مجمع، ضمن شناسایی نواقص و مشکلات موجود در روستاها و مناطق محروم مورد هدف، با بهره گیری از توان و ظرفیت خیرین و علاقه‌مندان به فعالیت‌های عام المنفعه، زمینه توزیع امکانات به منظور رفع مشکلات آنان فراهم می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقاء شاخص‌های توسعه در روستاها از جمله اولویت‌های اساسی کشور است، خاطرنشان کرد: این توسعه با هدف بالا بردن سطح کیفیت زندگی و افزایش درآمد روستائیان، به دنبال ایجاد انگیزه برای ماندگاری در محیط های روستایی می باشد لذا می‌طلبد برای تحقق آن به صورت هدفمند برنامه‌ریزی شود.

میرجعفریان بیان کرد: مرور سوابق گذشته زمینه‌های فعالیتی خیرین و نیکوکاران در ورود به عرصه کمک به روستاها و مناطق محروم ، نقاط روشن و درخشانی را از کمک های انسان دوستانه نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: با وجود ظرفیت عظیم مردمی در رفع موانع و مشکلات، آن چه الزام آور است، توجه به رشد متوازن توسعه در روستا است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: شواهد نشان می‌دهد ورود خیرین به بخش‌هایی از نیازهای مردم به ویژه در مناطق روستایی، نه تنها آن کاستی را برطرف کرده بلکه در برخی روستاها، ظرفیت‌هایی بیش از حد نیاز ایجاد کرده است.

میرجعفریان، ورود خیرین به ساخت کلاس درس و مدرسه را نمونه ای از این مشارکت عالی عنوان کرد و ادامه داد: گاه شاهدیم در برخی از روستاها که زیرساخت‌های آموزشی به خوبی برطرف شده، نیازهای مردم به مسکن یا امکانات بهداشتی هنوز وجود دارد.

وی تصریح کرد: نگاه متوازن به توسعه روستا به ما کمک می‌کند همه نیازها را به شکل واقعی ببینیم و برای رفع و رجوع همه آنها درست برنامه ریزی نماییم تا به شکل مطلوبی انجام گیرند.

جلسه تشکیل مجمع خیرین توسعه روستا و مناطق محروم استان(ماندگاران) با حضور جمعی از مدیران ستادی و استانی و همچنین خیرین برگزار شد.

انتهای پیام