• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۹
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99062921818
  • خبرنگار : 50132

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان:

خانه های هلال مراکز حیاتی مقابله با بحران ها و حوادث هستند

خانه های هلال مراکز حیاتی مقابله با بحران ها و حوادث هستند

ایسنا/کردستان مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان گفت: خانه هلال روستای "ینگیجه" بخش خاومیرآباد شهرستان مریوان،همزمان با خانه های هلال سراسرکشور بارعایت موازین بهداشتی افتتاح شد.

پیام جلالی مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان در ابتدای آیین افتتاح ضمن تقدیر از حمایت های فرمانداری شهرستان و سایر مسئولین استانی و شهرستانی، اظهار کرد: خانه‌های هلال به منظور توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث راه اندازی می شوند.

وی افزود: خانه های هلال پتانسیل قابل توجهی در راستای نهادینه کردن آموزش های همگانی و ارتقاء سطح آمادگی عموم مردم در خصوص مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

جلالی بیان کرد که خانه هلال، خانه مردم بوده و کلیه فعالیت های آن مبنای مردمی و داوطلبی داشته و توسعه خانه های هلال می تواند ترویج اهداف و فعالیت های انسان دوستانه و خداپسندانه را به همراه داشته باشد.

جلالی همچنین گفت: یکی دیگر از کارکردهای ارزشمند خانه های هلال این است که عموم مردم را به گونه ای آموزش داده و آماده کند تا در اولین لحظات پس از حوادث طبیعی و غیر طبیعی، می توانند به عنوان یک امدادگر زبده و آموزش دیده عمل کرده و قبل از رسیدن نیروهای امدادرسان جلوی بسیاری از خسارت های جانی و مالی را بگیرند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان ابراز امیدواری کرد که با عزم جدی، برنامه ریزی مدون آموزشی و عملیاتی، همکاری و تعامل فرمانداری ها و همچنین حمایت های مردمی خانه های هلال توسعه یافته و بتوانند به عنوان مرکز استراتژیک و حیاتی در مقابله با بحران ها و کاستن از تلفات عمل کنند.

فرماندار شهرستان مریوان نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح خانه های هلال در استان و به ویژه در شهرستان مریوان، راه اندازی خانه های هلال را گامی مهم در راستای حفاظت از جان و مال مردم در بلایا و حوادث دانست.

آرتیکاس اقبال در ادامه بر لزوم تعامل بین دستگاههای اداری و حمایت از این طرح ارزشمند تاکید کرد و گفت: فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها تمام توان خود را در راستای ترویج و توسعه خانه های هلال را صرف خواهند کرد.

انتهای پیام