• شنبه / ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99062922059
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان خبر داد:

برگزاری تور مجازی آشنایی با دانشگاه اصفهان برای دانشجویان جدیدالورود

برگزاری تور مجازی آشنایی با دانشگاه اصفهان برای دانشجویان جدیدالورود

ایسنا/اصفهان معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان گفت: به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، برنامه‌های ویژه ای برای معرفی فعالیت های دانشگاه اصفهان در این دوران به منظور آشنایی دانشجویان با دفاع مقدس برگزار می‌شود.

حجت الاسلام جعفر شانظری امروز (شنبه، ۲۹ شهریور ماه) در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار کرد: در دانشگاه اصفهان از سوی معاونت فرهنگی هر سال جشنی برای دانشجویان جدیدالورود برگزار می شد که امسال به دلیل شیوع کرونا این برنامه ها دستخوش تغییراتی شده و به صورت تور مجازی تعریف شده است.

وی افزود: در قالب این تور مجازی دانشجو با مکان های دانشگاه، گروه تحصیلی و اساتید رشته خود آشنا می شود. همچنین در نظر داریم امکان حضور فیزیکی دانشجویان جدیدالورود در گروه های اندک و با رعایت پروتکل های بهداشتی را فراهم کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان از برگزاری برنامه ای به مناسبت افتتاح دستاوردهای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی خبر داد و گفت: این برنامه با حضور سردار فدا روز دوشنبه- ۳۱ شهریورماه برگزار می شود.

شانظری با بیان اینکه سال تحصیلی آغاز شده و کلاس درسی دانشجویان جدید الوردود نیز از آبان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: درنظر داریم امکان حضور فیزیکی جدیدالورودها به صورت گروه های کم و با رعایت پروتکل های بهداشتی را به صورت حضوری در دانشگاه فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا، وی در توضیح برنامه های معاونت فرهنگی دانشگاه اصفهان در خصوص بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، توضیح داد: رونمایی از سه کتاب صوتی با همکاری دانشجویان دانشگاه اصفهان، تهیه فیلم مستند بانوان و دفاع مقدس، برگزاری جشنواره بزرگ کتاب و کتابخوانی با محوریت دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب مجازی در هفته دفاع مقدس، برنامه زنده اینستاگرامی با اساتید دانشگاه اصفهان و برگزاری تور مجازی راهیان نور از جمله برنامه های دانشگاه اصفهان برای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه در این برنامه ها هدف این است دانشجویان با نوع نگاه و انگیزه دفاع مقدس آشنا شوند و با کسانی که در سنگر دانشگاه بودند آشنا شوند، تصریح کرد: هم اکنون که در فضاهای مجازی با نقدها و تخریب های رسانه های مختلف مواجه هستیم، آشنا شدن دانشجویان با آرمان های دفاع مقدس امری ضرروری و واجب است.

شانظری با اشاره به برگزاری سه مرحله کنگره شهدای دانشجو در اصفهان گفت: تاکنون دانشگاه های اصفهان، علوم پزشکی اصفهان و صنعتی اصفهان کنگره هایی برگزار کرده اند و آثار خوبی به جای مانده است.

وی ادامه داد: تهیه فیلم مستند بانوان و دفاع مقدس با همکاری دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و صدا و سیمای اصفهان انجام شده که در این مستند به فعالیت های بانوان در دوران دفاع مقدس می پردازیم.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان اضافه کرد: در دوران دفاع  مقدس حضور دانشگاه در جنگ به عنوان سنگر پشتیبان بسیار پررنگ است و احیا آن لازم است.

شانظری تولید محتوا و برگزاری مسابقه در مسیر دفاع مقدس با محوریت گام دوم و برگزاری مسابقه کتابخانی با محوریت دفاع مقدس را از دیگر برنامه های دانشگاه عنوان کرد و گفت: نمایشگاه و فروشگاه کتاب مجازی با تخفیف ویژه برگزار می شود.

وی تاکید کرد: یک غرفه در باغ غدیر مختص دانشگاه های اصفهان است که دستاوردهای خود در بحث دفاع مقدس را ارائه می دهند.

 معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان در خصوص رونمایی از کتاب های صوتی، گفت: این کتاب ها شامل کتاب های صوتی ۵ دقیقه ای است که تا پایان مهر ماه ۱۰ جلد کتاب و تا پایان سال حدود ۱۰۰ جلد کتاب را رونمایی خواهیم کرد.

شانظری به برگزاری برنامه زنده با اساتید جانباز و بسیجی که در حوزه دفاع مقدس فعالیت داشته اند اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی نشست های علمی با محوریت های تاثیر دفاع مقدس بر هویت ملی ایرانیان، تاثیر دفاع مقدس بر خودباوری و عزت ملی، ادبیات حماسی و سینما انجام شده است.  

وی همچنین اظهار کرد: کرسی های آزاد اندیشی نیز تعریف شده که به صورت مجازی برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان بیش از صد دانشجوی شهید و تنها استاد شهید کشور را در دوران دفاع مقدس نثار کرده است.

شانظری در خصوص شیوع ویروس کرونا و مواجه دانشگاه و دانشجویان با شرایط آن تصریح کرد: مواجه با کرونا وقفه ای در فعالیت های فرهنگی دانشگاه ایجاد کرد و به دلیل اینکه از  قبل برنامه ریزی نشده و زیر ساخت های لازم نیز فراهم نبود در ابتدای امر کمی مشکل ایجاد کرد، اما به سرعت فضای مجازی را فعال تر کردیم و تشکل ها در فضای مجازی برنامه های خود را اجرا کردند.

وی با تاکید براینکه کرونا فرصتی شد تا از این فضا مواردی به دست آوردیم که بتوانیم ارتباط با دانشجویان را فعال تر کنیم، خاطرنشان کرد: البته بسیاری از بخش ها که نیاز به حضور فیزیکی داشتند دچار مشکل شد و ناخواسته فرصت های را نیز از دست دادیم.

به گفته شانظری اجتماعی شدن دانشجو تنها در دانشگاه میسر می شود و دانشگاه تنها در بخش آموزش و پروهش فعال نیست، بلکه رسالت اجتماعی کردن دانشجو را برعهده دارد. اکنون این رسالت در فضای مجازی سخت شده و به آرامی با این فضا آشنا می شویم و در نظر داریم درصدی از برنامه های فرهنگی را دنبال کردیم، اما جای کار دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه دانشجویان در روزهای ابتدا شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه در مواجه با این قضیه، دغدغه کلاس و درس را داشتند، گفت: در ابتدا از برنامه های فرهنگی کمی دور شدند و اکنون که به آرامی با شرایط آشنا شده اند، فعالیت ها بیشتر می شود.

انتهای پیام