• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۱
  • دسته‌بندی: تجسمی و موسیقی
  • کد خبر: 99063022622
  • خبرنگار : 71548

نقاشی‌خط های «خلوت مسیح» با موضوع عاشورا

نقاشی‌خط های «خلوت مسیح» با موضوع عاشورا

نمایشگاه نقاشی‌خط علیرضا روح الامینی با عنوان «خلوت مسیح» با موضوع عاشورا و امام حسین (ع) از ۴ تا ۱۸ مهرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. 

به گزارش ایسنا و نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در این نمایشگاه ۳۰ اثر از آثار روح‌الامینی در زمینه نقاشی‌خط با مضمون اشعار، القاب و ادعیه‌هایی پیرامون واقعه عاشورا به نمایش گذاشته می‌شود. 

علیرضا روح‌الامینی در توضیح این نمایشگاه با بیان اینکه به علت کم بودن آثار نقاشی خط با موضوع عاشورا بسیار علاقه‌مند بودم تا رویدادی  با چنین محتوای ارزشمندی برگزار کنم، خاطر نشان کرد : حضرت امام حسین (ع) آیینه جمال و جلال حضرت حق بر روی زمین است. آیینه نیز ابزار انعکاس حقایق است. کاربرد آیینه در معماری عتبات عالیات و مقدسه نیز به همین دلیل است. از  این رو دراین نمایشگاه از سه اثر که با تلفیق خط و آیینه کاری سنتی کار شده است رونمایی می شود. 

مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی‌خط علیرضا روح‌الامینی با عنوان «خلوت مسیح» چهارم مهر ماه ساعت ۱۷ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه تا هیجدهم مهرماه می‌توانند با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای عادی از ساعت ۱۰ الی۱۹ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

انتهای پیام