• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۴
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99063022786
  • خبرنگار : 50240

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل ارشاد استان:

همایش صنعت چاپ همدان آبان‌ماه برگزار می‌شود

همایش صنعت چاپ همدان آبان‌ماه برگزار می‌شود

ایسنا/همدان معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از برگزاری همایش صنعت چاپ استان در آبان ماه خبر داد.

مجید فروتن در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه‌ امسال به علت شیوع کروناویروس امکان برگزاری این برنامه در شهریورماه فراهم نبود، اظهار کرد: مراسم تجلیل از فعالان حوزه نشر استان همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

وی صنعت چاپ را از زیرساخت‌های اصلی حوزه فرهنگ دانست و بیان کرد: در این برنامه علاوه بر گرهمایی و تجلیل و تقدیر از فعالان حوزه چاپ و نشر، بحث آموزشی نیز مورد توجه قرار گرفته است‌.

فروتن با بیان اینکه توجه به رونق اقتصادی حوزه فرهنگ و هنر یکی از اهداف این همایش است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۴۷ واحد صنعت چاپ فعال در استان همدان وجود دارد.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ادامه داد: صنعت چاپ و ‌نشر در همدان به عنوان یک چرخه فعال در حال حرکت است و تولید از حوزه سفارش تا تحویل در داخل استان انجام می‌شود، هر چه توجه به این حوزه بیشتر باشد زیرساخت‌های فرهنگی توسعه و گسترش بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه همدان بین ۱۰ استان برتر کشور در حوزه چاپ و نشر قرار دارد، گفت: در استان ارائه تسهیلات بانکی و در اختیار گذاشتن کاغذ و زینک چاپ از جمله حمایت‌هایی است که از فعالان این حوزه انجام می‌شود.

انتهای پیام