• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99063022815
  • خبرنگار : 50240

دهیاری روستا خبر داد

نداشتن اقامتگاه بوم‌گردی بزرگترین مشکل «کهنوش» تویسرکان

نداشتن اقامتگاه بوم‌گردی بزرگترین مشکل «کهنوش» تویسرکان

ایسنا/همدان دهیار روستای «کهنوش» شهرستان تویسرکان نبود اقامتگاه بوم‌گردی را بزرگترین مشکل این روستای هدف گردشگری دانست و گفت: به علت نداشتن خانه بوم‌گردی جذب توریست نداریم.

حمیدرضا مرادقلی‌ئی در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: برخی از ‌اهالی روستا حدود یک سال است که برای تأسیس اقامتگاه بوم‌گردی اقدام کرده‌اند اما تاکنون به نتیجه نرسیده‌اند.

وی با بیان اینکه کهنوش سه سال است که روستای هدف گردشگری شناخته شده، افزود: کوهستانی بودن این روستا به همراه باغات، چشمه‌سارها، قنات و رودخانه‌ها، طبیعت بی نظیری به وجود آورده که برای گردشگران جذابیت خاصی دارد.

مرادقلی‌ئی با اشاره به اینکه روزانه تعداد زیادی از هموطنان از روستا بازدید می‌کنند، اظهار کرد: توریست‌های خارجی هم گه‌گاه به روستا می‌آیند که متأسفانه به علت فراهم نبودن شرایط اسکان، در روستا نمی‌مانند.

دهیار روستای کهنوش اضافه کرد: کهنوش ۱۱۰۰ نفر جمعیت دارد و خوشبختانه قالیبافی هنوز در بیشتر خانه‌های آن رونق دارد همچنین گردو و آلو محصولات روستا هستند که اهالی به گردشگران ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در روستا بازارچه محلی وجود ندارد، گفت: محصولات نامبرده و داروهای گیاهی در خانه و مغازه‌های روستا به خریداران ارائه می‌شود و متأسفانه در طول این سه سال میراث فرهنگی اقدام مفیدی در روستا انجام نداده است. 

انتهای پیام