• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۷
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99063023041
  • خبرنگار : 50089

شهردار مشهد:

فضای سبز پادگان ارتش «شهرباغ» می‌شود/احداث پارک کوهستانی 28 هکتاری در اراضی آبشار

فضای سبز پادگان ارتش «شهرباغ» می‌شود/احداث پارک کوهستانی 28 هکتاری در اراضی آبشار

ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد گفت: پس از تحویل پادگان ارتش به شهرداری مشهد، فضای سبز واقع در پادگان را تبدیل به «شهرباغ» خواهیم کرد.

محمدرضا کلائی در جلسه  بررسی پروژه‌های بزرگ مقیاس منطقه هشت که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، معاونین شهردار و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های در حال اجرا در منطقه هشت، احداث پارک جنگلی حدود 28 هکتاری در اراضی آبشار است .این پارک که در ضلع جنوبی بولوار ارتش جانمایی شده است، نه به صورت پارک شهری، بلکه به صورت فضای سبز کوهستانی و جنگلی برای استفاده مردم احداث خواهد شد.

وی افزود: زمان‌بندی اجرای این پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید هرچه سریعتر به جمع‌بندی نهایی در این خصوص برسیم. یکی دیگر از موضوعات مهم منطقه هشت، مسئله اراضی محدوده پادگان ارتش است که سه پروژه اصلی برای آن در نظر گرفته شده است.


شهردار ادامه داد: یکی از این پروژه‌ها تبدیل فضای سبز پادگان ارتش به «شهر باغ» در مساحتی حدود 30 هکتاراست. فضای سبز پادگان دارای درختان ارزشمندی است که می‌تواند به شکل باغ برای استفاده در اختیار مردم قرارداده شود.

کلائی به بازگشایی محور ملاصدرا به عنوان پروژه دوم مرتبط با محدوده پادگان ارتش اشاره و تصریح کرد: براساس طرح‌های ترافیکی و شهری، مسیر شهید فیاض بخش با بازگشایی انتهای محور ملاصدرا به بولوار نامجو متصل خواهد شد که مطالعات آن باید هرچه سریعتر انجام گیرد.

وی گفت: سومین پروژه‌ای که در محدوده پادگان ارتش در اولویت قرار دارد، ایجاد موزه مشهد در این محل است. در بخشی از پادگان ارتش سه سوله قدیمی به مساحت سه هکتار وجود دارد که یکی از آن‌ها متعلق به دوره قاجار است. در کنار این سوله‌ها تونلی وجود دارد که به باشگاه افسران و خیابان ارگ منتهی می‌شود، این مجموعه می‌تواند به عنوان گذر تاریخی و موزه مشهد مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار در ادامه به طرح ساماندهی پیشخوان پایانه مسافربری امام رضا(ع) اشاره کرد و ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ مقیاس واقع در منطقه هشت مربوط به پایانه امام رضا(ع) است که درفاز اول، فضای مقابل ساختمان اصلی به فضای سبز و یک مجموعه شهری تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کلائی اظهار کرد: در فاز دوم نیز بخشی از زمین‌های متعلق به پایانه قدیمی، پارکینگ زیر سطحی، بخشی دیگر مجموعه اقامتی احداث و بخشی دیگر نیز به حمل ونقل عمومی شامل ایستگاه مترو، اتوبوس و محل استقرار تاکسی‌های شهری و بین‌المللی اختصاص داده می‌شود.


کلائی بیان کرد: یکی دیگر از پروژه هایی که در منطقه هشت برای ما اهمیت دارد، احیاء و ساماندهی محله تاریخی سرشور است که در کنار دقت بر سرعت کار تاکید داریم. همچنین در پروژه باغ موزه دفاع مقدس به فضاهای عمومی به ویژه پارکینگ هم نیاز داریم که این موضوع نیز باید در دستور کار قرارگیرد.

انتهای پیام