• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۹
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99063123424
  • منبع : نمایندگی سمنان

عدم ارسال به‌موقع تفریغ بودجه و حسابرسی مالی معضل شهرداری‌های شاهرود

عدم ارسال به‌موقع تفریغ بودجه و حسابرسی مالی معضل شهرداری‌های شاهرود

ایسنا/سمنان مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان از عدم ارسال به موقع تفریغ بودجه و حسابرسی مالی به‌عنوان مهمترین معضل شهرداری‌ها در شهرستان شاهرود نام برد.

راضیه شهاب در حاشیه سفر به شاهرود با اشاره به سرانه شهرداری به ازای هر شهروند در مناطق شهری چندگانه این شهرستان اظهار کرد: سرانه هر شهروند در شهرستان شاهرود، حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: جمعیت شهری استان بالغ بر ۵۶۰ هزار نفر است که ۱۷۶ هزار نفر مربوط به جمعیت بخش شهری شهرستان شاهرود است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه 15 درصد از مناطق شهری شاهرود در ذیل بافت فرسوده تعریف می‌شوند اضافه کرد: ‌جمعیت شهری در شهرستان شاهرود در محدوده ۳ هزار و ۹۰۰ هکتاری استقرار دارند و ۱۵ درصد از بافت بخش شهری شهرستان شاهرود بافت فرسوده و ۲ درصد بافت قدیم است.

وی با اشاره به روند صدور پروانه‌های ساخت در شهرستان افزود: در سال گذشته؛ ۶۲۱ پروانه ساخت توسط شهرداری شهرستان شاهرود صادر شده که نسبت به سال ۹۷، بالغ بر ۲۰ درصد رشد داشته است.

شهاب گفت: بودجه مصوب شهرداری شهرستان شاهرود در سال ۹۸، بالغ بر ۲۳۵ میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۷، حدود ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی به تکمیل ماشین آلات شهرداری‌ها در این شهرستان پرداخت و خاطرنشان کرد:در ۴ سال اخیر ۲۶ دستگاه ماشین آلات به شهرداری شهرستان شاهرود تخصیص داده شد که ماشین آتشنشانی، کمپرسی، لودر و بک لودر و ... از جمله این موارد بود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان بر لزوم ارسال به هنگام تفریغ بودجه شهرداری‌ها تاکید و تصریح کرد: عدم ارسال به موقع تفریغ بودجه و  حسابرسی مالی یکی از نواقص برخی از شهرداری های نواحی شهرستان شاهرود است که نیاز به اصلاح دارد.

وی با بیان اینکه در مجموع حدود ۸۰۰ نفر نیرو در شهرداری‌های شهرستان شاهرود، مشغول به فعالیت هستند از شهرداری‌های استان سمنان خواست: به هیچ عنوان از بودجه داخلی خود به دستگاه‌های اجرایی دیگر کمک نکنند.
انتهای پیام