• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۱
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99063123537
  • خبرنگار : 50029

استاندار فارس:

فرهنگ دفاع مقدس میراثی ارزشمند است

فرهنگ دفاع مقدس میراثی ارزشمند است

ایسنا/فارس استاندار فارس فرهنگ دفاع مقدس را میراث ارزشمندی دانست که نیاز امروز نسل جوان جامعه است و خاطرنشان کرد: یادگاران دفاع مقدس، روایان صادق و حاملانی اندیشمند، برای انتقال این ارزش‌ها هستند.

عنایت‌الله رحیمی دوشنبه ٣١ شهریور در آیین نکوداشت و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس استان فارس و دیدار ارتباط تصویری مقام معظم رهبری با رزمندگان و پیشکسوتان در اولین روز از هفته دفاع مقدس، بیان کرد: دفاع مقدس، یادآور ارزش‌های معنوی و ملی است.

او با بیان اینکه هفته دفاع مقدس برای ما درس و برای دشمنان درس آموزی دارد، افزود: از این جهت دفاع مقدس برای ما درس است که بدانیم با توکل به خدا و اتحاد و همدلی با امام عصر(عج) می‌توان با دست خالی با دشمن تا دندان مسلح به پیروزی‌های افتخار آمیزی دست یافت.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: دفاع مقدس از این جهت برای دشمنان درس آموزی دارد که بدانند نمی‌توانند ملتی که شهادت را سعادت و شهید را سعید می‌دانند، مجبور به تعظیم در برابر زیاده خواهی‌ها کنند.

رحیمی دفاع مقدس را میراث ارزشمند و ارزشی به جا مانده از این دوران نورانی و طلایی توسط رزمندگان اسلام برای این ملت و کشور دانست و عنوان کرد: ارزشمند ترین یادگاران این دوران، ارزش‌های معنوی و اسلامی و ملی است که هر سه مقوله در این مقطع جلوه گر است.

او با بیان اینکه شهدا و رزمندگان در جبهه‌ها متوسل به ائمه اطهار بودند و و روح ایثار بین آنها موج می‌زد، مصداق این مهم را شهدایی دانست که با شهادت طلبی به دنبال حرکت به سمت آرمان‌های متعالی و انسانی و اسلامی بودند و در جبهه‌ها توسل و خضوع در آنها کاملا مشهود بود.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به دفاعی بودن به عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته دفاع مقدس در قالب دفاع از مرز و بوم، کیان یک ملت و دفاع از ارزش‌های متعالی اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: اگرچه جنگ‌های مختلفی در این دوران انجام شده و تجاوز در قاموس جمهوری اسلامی نمی‌گنجد اما دفاع را به عنوان یک واژه مقدس برای دفاع از کیان مملکت به عنوان یک رسالت الهی تلقی کردیم.

رحیمی بصیرت و بینش عمیق، فرماندهی فرماندهان تحت ولایت امر، مردانگی و مروت در عین قدرت و قوت در بین رزمندگان را از دیگر ویژگی‌های برجسته دوران دفاع مقدس ذکر کرد.

انتهای پیام