• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۴
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99063123708
  • خبرنگار : 50179

یک دکترای روانشناسی:

آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود

 آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود

ایسنا/لرستان یک دکترای روانشناسی گفت: آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود.

دکتر محمدعلی سپه‏وندی در گفت‎و‎گو با ایسنا اظهار کرد: آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود.

وی ادامه داد: این آموزش‎ها قدرت سازگاری فرد را در مقابل فشارها و مشکلات زندگی فردی اجتماعی و سختی‎های زندگی روزمره افزایش می‎دهد.

این دکترای روانشناسی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‎های زندگی منجر می‌شود که افراد در زمان روبرو شدن با موقعیت‎‏های دشوار چالش‌برانگیز خود را ناتوان تصور نکرده و در دام انزوا، افسردگی و رفتارهای ضداجتماعی گرفتار نشوند.

این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان تصریح کرد: آموزش مهارت‎های زندگی را راه رسیدن به سبک زندگی جدیدی می‎دانند که با آموختن آنها فرد می‌تواند زندگی موفقیت موفقی را تجربه کند.

وی اضافه کرد: این مهارت‎ها شامل مهارت‌های خود نظاره‎گری فردی، توانایی تصمیم‎گیری و حل مسئله آگاهی از تاثیرات اجتماعی، مقابله با اضطراب، افسردگی، خشم و ناکامی، تعیین هدف، خود رهبری و خود تقویتی را شامل می‌شوند.

این دکترای روانشناسی یادآور شد:‏ یونیسف مهارت‎های زندگی را یک رویکرد مبتنی بر تغییر یا شکل‎دهی رفتار تعریف می‎کند که برقراری توازن میان سه حوزه دانش، نگرش و مهارت‎ها را مدنظر قرار می‌دهد.

وی گفت: مطالعات بسیاری در مورد تاثیر برنامه آموزش مهارت های زندگی بر ابعاد مختلف سلامت روان انجام گرفته و نتایج نشان داده است که آموزش این مهارت‎ها سبب بهبود مهارت‎های اجتماعی و ارتباطات بین فردی، افزایش رفتارهای مثبت اجتماعی و سازگاری اجتماعی، افزایش رضایت از سیستم خانوادگی و سازگاری با خانواده و افزایش مهارت‌های مقابله شده است.

انتهای پیام