• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۴
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 99063124036
  • خبرنگار : 50291

همایش ملی بزرگداشت امامزاده جعفر(ع) در پیشوا برگزار می شود

همایش ملی بزرگداشت امامزاده جعفر(ع) در پیشوا برگزار می شود

ایسنا/تهران مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: با توجه به تجربه خدمت در استان‌های مختلف، استانی فقیرتر از تهران وجود ندارد که زیرساخت های فرهنگی آن تا این حد ضعیف باشد. 

احد جاودانی دوشنبه ۳۱ شهریورماه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا بیان کرد: دفاع مقدس باز تولید واژه هایی همچون ایثار، گذشت، فداکاری، تعامل و دیگر واژه هایی است که در فرهنگ عاشورا مقدس شدند. 

وی ادامه داد: باید همواره فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده بماند و به نسل ها بعدی واگذار شود. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران یادآور شد: با توجه به درخواست مسئولان شهرستان، همایش ملی بزرگداشت امامزاده جعفر(ع) در شهرستان پیشوا برگزار می گردد و به این منظور باید همه دستگاه ها به ویژه شهرداری‌های شهرستان پای کار باشند.

وی افزود: فرماندار و امام جمعه پیشوا در سال ۹۷ و در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان درخواست کردند تا یک روز در تقویم به نام امامزاده جعفر(ع) نامگذاری شود، همچنین دبیرخانه دائمی قیام ۱۵ خرداد در شهرستان راه اندازی شود که تلاش می‌کنیم هر دو خواسته تحقق یابد.

جاودانی خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه خدمت در استان‌های مختلف، استانی فقیرتر از تهران وجود ندارد که زیرساخت های فرهنگی آن تا این حد ضعیف باشد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار کرد: به تبع این موضوع، زیرساخت های فرهنگی شهرستان پیشوا نیز بسیار ضعیف است؛ به گونه‌ای که جوابگوی فعالان عرصه فرهنگ و هنر منطقه نیست، ولی پیگیر آن هستیم تا با ارتقای وضعیت موجود، امکان توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری منطقه فراهم آید.

انتهای پیام