• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۷
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99063124129
  • خبرنگار : 50028

استاندار خراسان جنوبی:

فرآیندهای پرپیچ و خم اداری از مسیر تولید حذف شوند

فرآیندهای پرپیچ و خم اداری از مسیر تولید حذف شوند

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی بر حذف موانع و فرآیندهای اداری غیرضروری از مسیر تولید و پیش پای تولید کننده تأکید کرد.

محمدصادق معتمدیان، امروز دوشنبه ۳۱ شهریور در جلسه بررسی مشکلات حوزه دام و طیور استان که با حضور نمایندگان تشکل‌های بخش کشاورزی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه برخی از فرآیندهای اداری، مشکلاتی را برای تولید کنندگان و ارباب رجوع به همراه دارد، لذا باید برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه ما مجاز نیستیم در این شرایط کرونایی مردم را به دستگاه‌ها بکشیم، از فعالان این حوزه خواست موارد مزاحم و دست و پاگیر را احصا کرده، در جهاد کشاورزی جمع بندی کنند تا جهت رفع آنها اقدامات مؤثری صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: برخی موارد الزامات قانونی است و دستگاه‌ها ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

استاندار خرلسان جنوبی با تأکید بر اینکه تمام تلاشمان بر این است که مطالبات شما را پیگیری کنیم، از فعالان بخش کشاورزی خواست تا درخواست‌های خود را جمع بندی کنند تا در وزارتخانه‌های مربوطه و دستگاه‌های بالادستی پیگیری شود.

معتمدیان با اشاره به صنعت طیور استان اظهار کرد: با توجه به این که در بحث زنجیره کامل تولید مرغ در کشور حرف زیادی برای گفتن داریم، لذا می‌توانیم پیشنهاداتی درخصوص رفع مشکلات این حوزه ارائه کنیم.

وی به سفر وزیر جهاد کشاورزی طی هفته‌های آینده اشاره کرد و گفت: ترتیبی اتخاذ می‌شود تا نماینده‌های تام الاختیار تشکل‌های حوزه کشاورزی نیز طی نشستی صمیمی با وزیر، مشکلات، پیشنهادات و درخواست‌های خود را مطرح کنند.

استاندار خراسان جنوبی از  تأثیرات نامطلوب بیماری کرونا و تحریم‌های ظالمانه بر اقتصاد کشور گفت و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها را مهم‌ترین راهکار برای پیشبرد برنامه‌ها در این شرایط برشمرد.

معتمدیان، مرز ماهیرود را فعال ترین مرز رسمی کشور در این شرایط عنوان کرد و ادامه داد: افزایش ۵۳۰ درصدی ترانزیت و رشد بیش از ۱۰۰ درصدی صادرات استان، نتیجه فعالیت در این مرز است.

وی افزود: از این ظرفیت می‌توان هم در صادرات تولیدات مشاورزی و هم تأمین نیازهای بخش کشاورزی استفاده کرد.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان، سربازان جبهه تولید هستند و تمام تلاش‌ها بر این است که در سال جهش تولید، فعالان این حوزه همچنان به کار خود ادامه دهند و تولید کالا و خدمات خود را توسعه دهند.

انتهای پیام