• دوشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۷
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99063124152
  • خبرنگار : 50184

رئیس هیات همگانی استان اعلام کرد

شرکت 8000 کرمانشاهی در "آماده‌باش"

شرکت 8000 کرمانشاهی در "آماده‌باش"

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات ورزش همگانی استان کرمانشاه بااشاره به اتمام پویش سراسری آماده باش در کرمانشاه، گفت: حدود هشت هزار مربی، ورزشکار و خانواده کرمانشاهی در چالش‌های این پویش سراسری شرکت کردند.

 نریمان رحمانی در گفت و گو با ایسنا، به تاثیر منفی شیوع بیماری کرونا بر میزان تحرک مردم اشاره کرد و افزود: از زمانی که این بیماری شیوع پیدا کرده، بواسطه تعطیلی بسیاری از باشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی شاهد کاهش میزان تحرک مردم نسبت به قبل هستیم.

وی تصریح کرد: این امر درحالی است که یکی از راه های مقابله با بیماری کرونا، سلامتی جسم و روح و تقویت سیستم ایمنی بدن است که بخشی از آن از طریق انجام منظم ورزش های روزانه بدست می‌آید.

رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان کرمانشاه اضافه کرد: دراین راستا، فدراسیون ورزش همگانی از حدود چندماه پیش به منظور کاهش کم تحرکی مردم و مقابله با بیماری کرونا برنامه ای را در دستور کار قرار داد که ما نیز آن را از 16 مرداد در استان کرمانشاه اجرایی کردیم.

وی عنوان این برنامه را پویش سراسری "آماده باش" اعلام کرد و گفت: خوشبختانه طی 50 روزی که این برنامه را در سطح استان اجرایی کردیم، بیش از 570 برنامه مجازی با هدف کاهش کم تحرکی و مبارزه با بیماری کرونا برگزار شد.

رحمانی بااشاره به استقبال خوب مردم کرمانشاه از پویش سراسری آماده باش، گفت:  در این مدت حدود هشت هزار مربی، ورزشکار و خانواده کرمانشاهی در چالش‌ها، برنامه‌ها و جشنواره‌های مختلف پویش آماده باش در استان شرکت کردند.

وی تاکید کرد: اجرای پویش آماده باش در این روزها که کرونا بسیاری از فعالیت‌های ورزشی را با محدودیت مواجه کرده، توانست چراغ ورزش استان را روشن نگه دارد.

رئیس هیات ورزش‌های همگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه برای اجرای طرح آماده باش در کرمانشاه، 50 کمیته مختلف هیات همگانی استان و سایر بخش های ورزش استان پای کار آمدند، گفت:  آماده باش باعث شد ارتباط نزدیک و بسیار خوبی بین ورزش و خانواده‌ها در این ایام کرونا از مسیر فضای مجازی ایجاد شود و تجربه ای ارزشمند برای جامعه ورزش استان رقم بخورد.

رحمانی در پایان گفت: در این پویش ۵۰ روزه برنامه هایی نظیر تهیه و انتشار ویدیوهای آموزشی، موشن گرافی، اینفو گرافی، بروشورهای مجازی، برگزاری وبینارهای استانی و کشوری، مسابقات، چالش‌ها و جشنواره‌های مجازی، برنامه‌های رادیویی، برنامه های تلویزیونی، گفتگوی زنده با اساتید دانشگاه، متخصصین پزشکی و  ورزشکاران قهرمان آسیایی و جهانی انجام شد.

انتهای پیام