• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99070100300
  • خبرنگار : 50057

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین:

دفاع مقدس کشور را به لحاظ امنیتی بیمه کرد

دفاع مقدس کشور را به لحاظ امنیتی بیمه کرد

ایسنا/قزوین معاون سیاسی و امنیتی، اجتماعی استانداری قزوین گفت: دفاع مقدس کشور را بیمه امنیتی کرد، امروزه امنیت کشور مدیون تجربه دفاع مقدس است و به پشتوانه دفاع مقدس دشمنان نظام جمهوری اسلامی هیچ گزینه نظامی روی میز ندارند.

منوچهر حبیبی در مراسم زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی که امروز اول مهر هم‌زمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دبیرستان شاهد قائم  قزوین برگزار شد، تصریح کرد: دفاع مقدس هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که ویژگی‌های متعددی دارد و روز گذشته مقام معظم رهبری ابعاد مختلف گفتمان دفاع مقدس را تبیین کردند، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها مردمی بودن انقلاب اسلامی است و مسئولان جمهوری اسلامی توسط مردم انتخاب می‌شوند.

وی افزود: توسعه و پیشرفت کشور در ابعاد مختلف یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب اسلامی است، امروزه در عرصه علمی دانشمندان ایرانی در دنیا می‌درخشند، خوداتکایی و استقلال اقتصادی نیز یکی دیگر از ابعاد و ویژگی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین اظهار کرد: از دفاع مقدس به‌عنوان هویت کم‌نظیر و بی‌نظیر نظام مقدس جمهوری اسلامی نام می‌برند، باید توجه کرد که دفاع مقدس یک جنگ جهانی بود چراکه یک‌طرف جنگ دولت‌های شرقی و غربی بودند و عامل آن صدام بود و در طرف دیگر جمهوری اسلامی قرار داشت، درواقع دفاع مقدس جنگ بین اسلام و کفر بود که با رهبری امام خمینی (ره) و پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی به پیروزی رسید.

وی یادآور شد: ما در مقابل هجمه تمام دنیا حتی یک وجب از خاک مقدس ایران را از دست ندادیم، می‌توانیم بگوییم که دفاع مقدس کشور را بیمه امنیتی کرد و امروزه امنیت کشور مدیون تجربه دفاع مقدس است، امروزه به پشتوانه دفاع مقدس دشمنان نظام جمهوری اسلامی هیچ گزینه نظامی روی میز ندارند.

حبیبی خاطرنشان کرد: امروزه مرز امنیتی ما در خارج از مرزهای کشور تعیین‌شده است همان‌طور که داعش تا ۴۰ کیلومتری مرز ما آمد و جرئت نزدیک‌تر شدن نداشت، همه این‌ها به‌واسطه اعتماد به جوانان رخ داد چراکه در دفاع مقدس ما به جوانان اعتماد کردیم و فرماندهان جنگ بین ۲۰ تا ۲۵ ساله بودند و افرادی مانند شهید همت، شهید باکری، سردار سلیمانی، شهید حسن‌پور و شهید همدانی در سن جوانی جنگ را اداره کردند.

وی عنوان کرد: آن دوران به جوانان اعتماد کردیم و آن‌ها دفاع مقدس را آفریدند و جنگ را به نفع جمهوری اسلامی رقم زدند، همین فرماندهان جوان خرمشهر را آزاد کردند و افتخارات بزرگی آفریدند، از تجربه ۸ سال دفاع مقدس دیروز، فرهنگ مقاومت امروز متولد شد، مقاومتی که امروز سوریه، یمن و عراق را نجات داد و نام سردار سلیمانی بر آن می‌درخشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس باید از تحریف محفوظ بماند، فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ ایثار، شهادت، ازخودگذشتگی و مردمی بود، درواقع رمز اساسی دفاع مقدس ایثار و ازخودگذشتگی بود.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما در این برهه حساس از زمان این است که فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهیم، این فرهنگ به‌عنوان فرهنگ برتر باید روزبه‌روز بیشتر ترویج شود، خدمت بی‌منت به مردم وظیفه دوم ما است باید به قوه جوانی اعتماد کنیم چراکه قوه جوانی تحول‌آفرین است، تبعیت محض از رهبری نیز شاخص دیگری است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

انتهای پیام