• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99070100531
  • خبرنگار : 50029

شهردار شیراز:

حضور نوجوانان از درخشان‌ترین نقاط دفاع مقدس است

حضور نوجوانان از درخشان‌ترین نقاط دفاع مقدس است

ایسنا/فارس شهردار شیراز یکی از درخشان ترین نقاط تاریخ معاصر ایران را حضور نوجوانان وجوانان زیر ۲۰ سال در دوران دفاع مقدس ذکر و خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهداء، رزمندگان و جانبازان مهمترین سند افتخار این کشور هستند و تا همیشه باقی می‌مانند.

حیدر اسکندرپور سه‌شنبه یکم مهرماه در آیین تجلیل از خانواده‌های سه شهیدی و فرماندهان نظامی فارس که توسط شورای شهر شیراز برگزار شد، تاکید کرد:  باید بیش از گذشته به واژه‌ای که برای هفته دفاع مقدس به‌کار می‌بریم توجه کنیم؛ شاید نسل امروز ما چندان متوجه نباشند که چرا کلمه دفاع مقدس را بکار می‌بریم.

او ادامه داد: اگر در عرف معمول از دوران دفاع مقدس تحت عنوان یک جنگ و یا در تعابیر به عنوان جنگ تحمیلی یا حمله رژیم بعثی یاد می‌شود اما ما با افتخار اعلام می‌کنیم که یک دفاع مقدس را انجام دادیم و کشوری بودیم که پس از یک انقلاب شکوهمند اسلامی مورد هجمه قرار گرفتیم و همه کسانی که از شرق و غرب امکانی داشتند در کنار رژیم بعثی عراق قرار گرفتند تا به ملت ایران آسیب وارد کنند.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس همه سلاح‌های روسی، فرانسوی و هم انبوه سلاح‌های شیمیایی که در شرکت‌های آلمانی تولید می‌شد وجود داشت اما ملت سرافراز و بزرگ ما با اتکا به فرزندان رشید دفاع کردند و افتخار آفریدند.

اسکندرپور ادامه داد: درست است که ما در دفاع مقدس جایی را فتح نکردیم اما با افتخار اجازه ندادیم یک سانتی متر خاک از کشور جدا شود و تا پای جان از کشور دفاع کردیم.

انتهای پیام