• سه‌شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99070100710
  • خبرنگار : 50028

۲۴ سرباز نمونه در خراسان جنوبی تقدیر شدند

۲۴ سرباز نمونه در خراسان جنوبی تقدیر شدند

ایسنا/خراسان جنوبی همزمان با دومین روز هفته دفاع مقدس، از ۲۴ سرباز نمونه و برتر در خراسان جنوبی تقدیر شد.

سرهنگ ناصر فرشید، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی، امروز سه‌شنبه یکم مهر در جشنواره «سرباز و امنیت» گفت: شهدا جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند و در راه حفظ ناموس ایران اسلامی رشادت‌هایی کردند که برای تمام آزادگان دنیا درس جوانمردی شد و یاد و خاطره آنها در تاریخ به ثبت رسید. 

به گزارش ایسنا، وی افزود: رشد و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران در جهان، مدیون شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و خانواده آنها است که با صبوری بردباری کردند و از ایران اسلامی دفاع کردند.

وی بیان کرد: به تعبیر امام خمینی(ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، همه ما سرباز هستیم و در نظام اسلامی کار، کار خدا و سرباز سرباز خداست؛ کاری کنید که مانند سربازان صدر اسلام ساخته شوید که در حالی ‌که سربازی می‌کردند؛ وظایف خود را به‌درستی انجام می‌دادند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: لباس سربازی لباسی مقدس است که این لباس در تن جوانان قرار گرفته و دوره ضرورت را سپری می‌کنند؛ لباس سربازی در تن جوانان معنایی دوچندان پیدا می‌کند که فرمانده معظم کل قوا درخصوص سربازان فرمودند خدمت وظیفه عمومی خدمتی مقدس است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای مملکت قرار دارد و باید به این خدمت با شوق و علاقه نگریست.

وی اظهار کرد: مدال با افتخار مجاهد فی سبیل الله افتخاری است که به سربازان انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی اعطا شده؛ رفتار و گفتار ما باید طوری باشد که مردم با مشاهده این لباس مقدس احساس آرامش کرده و به پلیس اطمینان کنند همچنین اراذل ‌و اوباش و مخلان امنیت و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی با دیدن پلیس احساس ناامنی کنند.

فرشید گفت: پلیس باید مقتدر همراه با رأفت و مهربانی باشد و باصلابت در برابر ناامنی ایستادگی کند؛ شما سربازان ولایت هستید و باید به پوشیدن لباس مقدس پلیس افتخار کنید که این لباس غرورآفرین است.

وی افزود: در دومین روز از هفته دفاع مقدس که به نام سرباز و امنیت نام‌گذاری شده است؛ از تعداد ۲۴ سرباز نمونه که در کمیسیون‌های مربوطه به ‌عنوان سرباز برتر مشخص ‌شده‌اند تقدیر خواهد شد که هفت سرباز در مرکز استان و ۱۷ سرباز در شهرستان‌ها مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی خطاب به فرماندهان و مسئولان انتظامی استان، یادآور شد: مسئولیت ما برای ساخت نسل جوان بسیار سخت است و باید با رفتار و کردار خود برای جوانانی که قرار است آینده‌سازان کشور باشند الگویی مناسب باشیم که مسئولیت‌های اداری و اجتماعی جامعه در آینده برعهده همین جوانان خواهد بود.

در پایان این مراسم از هفت نفر از سربازان برتر و دو آزاده دوران هشت سال دفاع مقدس با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

انتهای پیام