• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99070201272
  • منبع : نمایندگی اردبیل

مدیرکل میراث‌فرهنگی اردبیل:

مجوز کاوش نجات‌بخشی محوطه تاریخی قره‌بلاغ صادر شد

مجوز کاوش نجات‌بخشی محوطه تاریخی قره‌بلاغ صادر شد

ایسنا/اردبیل مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: مجوز کاوش نجات‌بخشی محوطه قره‌بلاغ در محدوده سد احمدبیگلو مشگین‌شهر صادر شد.

نادر فلاحی دوم مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:مجوز کاوش نجات‌بخشی محوطه قره‌بلاغ در محدوده سد احمدبیگلو مشگین‌شهر از سوی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری صادر شد.

وی افزود: عملیات کاوش در این محوطه با هدف تکمیل مطالعات باستان‌شناسی این محدوده از فردا آغاز می‌شود و سرپرست برنامه کاوش موظف به ارائه گزارش‌ها و مستندات در زمینه روند انجام کاوش و یافته‌های آن است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه برخی گمانه‌زنی‌های باستان‌شناسی در زمینه این محوطه انجام شده بود، در راستای انجام مطالعات در این منطقه مجوز کاوش صادر شد تا اطلاعات لازم در این زمینه به دست آید.

فلاحی با اشاره به مطالعات باستان‌شناسی در محدوده سد احمدبیگلو گفت: بررسی باستان‌شناختی حوزه‌ سد احمدبیگلو با هدف شناسایی و ثبت هرچه سریع‌تر محوطه‌های حوزه‌ آب‌گیری آن و سپس انجام مطالعات و کاوش‌های نجات‌بخشی این محوطه‌ها انجام شده و حاصل آن شناسایی چندین محوطه باستانی بود که کاوش در محوطه قره‌بلاغ نیز در راستای تکمیل مطالعات انجام می‌شود.

انتهای پیام