• پنجشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۹ / ۰۶:۱۱
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99070301947
  • خبرنگار : 50176

‌تجهیز پزشکی قانونی شهرستان الیگودرز و پایان سرگردانی مردم

‌تجهیز پزشکی قانونی شهرستان الیگودرز و پایان سرگردانی مردم

ایسنا/لرستان نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از تجهیز پزشکی قانونی این شهرستان خبر داد.

دکتر محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که رفع آن همواره به‌عنوان دغدغه به‌حق مردم و رسانه‌ها مطرح می‌شد، عدم امکانات و تجهیزات و سالن تشریح پزشکی قانونی بود که به‌واسطه این کمبود مردم داغ‌دیده باید برای انجام کالبدشکافی سرگردان شهرهای دیگر می‌شدند.

وی تصریح کرد: اما پس از نشست سال ۹۵ که باهدف ساماندهی مسائل و مشکلات پزشکی قانونی الیگودرز برگزار شد این مشکل تا حدودی رفع شد و پیگیری برای رفع کامل آن تداوم داشت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطرنشان کرد: تا اینکه پس از نشست بررسی مسائل و مشکلات پزشکی قانونی شهرستان که با حضور رئیس دادگستری شهرستان، مدیرکل پزشک قانونی استان و تعدادی از مدیران شهرستانی در اسفندماه ۹۵ برگزار شد، به سبب تصمیمات موخذه، پزشکی قانونی الیگودرز ساماندهی شد.

خدابخشی اضافه کرد: به دلیل عدم وجود سالن تشریح و ارجاع اجساد به سایر شهرهای استان، در نشستی که در سال ۹۵ برگزار شد، تخصیص پزشک قانونی به الیگودرز، آموزش دستیار پزشک و کالبدشکاف، تجهیز بخشی از غسالخانه آرامستان اکبرعلی به امکانات کالبدشکافی موجب شد تا از ارجاع اجساد به سایر شهرهای استان جلوگیری شود.

وی بیان کرد: تالار تشریح ‌پزشکی قانونی مجهز مهم‌ترین موضوع این نشست بود که با رایزنی‌های مستمر در مجلس برای تأمین اعتبار آن و قول مساعد رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان، کلنگ احداث آن با حضور مدیران استانی و شهرستان در تیرماه ۹۶ به زمین زده شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس ادامه داد: این تالار که شامل قسمت اداری و سالن تشریح بوده در زمینی به مساحت ۲۲۵ و اعتبار ۱۱ میلیارد ریال، جنب سکوی نماز در آرامستان اکبرعلی در حال احداث است و به گفته مسئولان تا پایان سال شاهد تکمیل فاز اول پروژه به‌عنوان مهم‌ترین بخش پروژه خواهیم بود.

خدابخشی از زحمات مدیرکل پزشکی قانونی استان، عوامل پزشکی قانونی الیگودرز و ریاست دادگستری و دادستان الیگودرز تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام