• پنجشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۸
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99070302274
  • خبرنگار : 50228

عضو شورای ورزش همگانی کشور:

وزارت ورزش بند ۳ قانونی اساسی مربوط به ورزش همگانی را اجرا کند

وزارت ورزش بند ۳ قانونی اساسی مربوط به ورزش همگانی را اجرا کند

ایسنا/خوزستان عضو شورای ورزش همگانی کشور با گله مندی از اجرا نشدن بند ۳ قانون اساسی در راستای ورزش همگانی، گفت: بارها در جلسات مختلف از جمله جلسه با وزیر کشور خواهش کرده ام که بند ۳ قانون اساسی که می گوید ورزش همگانی باید در اختیار مردم قرار بگیرد انجام شود و نمایندگان مجلس نیز باید از وزارت ورزش بخواهند که چرا بند ۳ مغفول مانده است.

مالک حسین زاده در آیین رونمایی از کتاب جامع "پیلاتس" که در جریان برگزاری سمینار مجازی ملی "مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی"  انجام شد، اظهارکرد: این سیمنار اولین سیمنار آنلاین ورزشی کشور است که با محوریت مدیریت در بخش همگانی برگزار می شود. این سیمنار ۱۰ محور دارد که می توان از مقالاتی که به دبیرخانه سمینار ارسال می شود از خروجی آن در بحث سلامت کشور استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در کشور داریم، عدم توسعه ورزش همگانی است. تنها راه نهادینه کردن ورزش همگانی نیز استفاده از مقالات و فعالیت های علمی است تا بتوانیم از ورزش سنتی جدا شده و به سمت ورزش علمی حرکت کنیم.

دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو گفت: شاید خانواده ها ندانند که در خانه به چه صورت ورزش کنند ولی باتوجه به مقالات علمی که در حال رسیدن به دبیرخانه سمینار است، خروجی آن می تواند به توسعه ورزش همگانی و سلامت کشور کمک کند.

وی با گله مندی از اجرا نشدن بند ۳ قانون اساسی در راستای ورزش همگانی، عنوان کرد: بارها در جلسات مختلف از جمله جلسه با وزیر کشور خواهش کرده ام که بند ۳ قانون اساسی که می گوید ورزش همگانی باید در اختیار مردم قرار بگیرد، انجام شود. نمایندگان مجلس نیز باید از وزارت ورزش بخواهند که چرا بند ۳ مغفول مانده است. وزارت ورزش باید این بند را اجرا کند اما در این سال ها و پیش از آن نیز که سازمان تربیت بدنی بود این بند از قانون اساسی به همین شکل باقی مانده است و هیچ اتفاقی نمی افتد.

حسین زاده بیان کرد: آیا کسانی که مشکل مالی دارند نباید ورزش کنند و آیا ورزش برای پول‌دارها است؟ به هر حال اگر این قانون اجرا شود خیلی از معضلات در ورزش حل می شود ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده است که امیدوارم مسئولان برای آن فکری کنند.

به گزارش ایسنا، همچنین هومن خدری، دبیر سمینار مجازی ملی "مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی"، اظهارکرد: این سمینار در استان خوزستان برای اولین بار برنامه ریزی شده است که در یکی از بخش های این سمینار امروز شاهد رونمایی از کتاب جامع پیلاتس توسط خانم منیژه منصوری هستیم که در این کتاب ورزش های مناسب در خانه برای کمک به کاهش اثرات کرونا، به جامعه ورزش و تمام افراد ارائه شده است.

وی افزود: آیین رونمایی سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی نیز ۱۶ آذرماه به مناسب روز پرستار برگزار خواهد شد که در نظر داریم با ارائه روش های نوین تا آن جا که می توان به ورزش کشور آن هم در دوران کرونا خدمات ارائه دهیم.

دبیر سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی گفت: این سیمنار در بعد علمی و ورزشی است که در بخش ورزشی به دنبال اراده راهکار برای برگزاری مسابقات و سیمنارهای مجازی هستیم.

به گزارش ایسنا، سمینار مجازی ملی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی در دو بخش ارائه مقالات و درس آموخته و با کمک ورزش وزارت نیرو برگزار می‌شود. دبیرخانه شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو، ورزش صنعت آب و برق، فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز از حامیان برگزاری این سمینار هستند.

انتهای پیام