• پنجشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۹
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 99070302318
  • خبرنگار : 50291

نماینده ورامین در مجلس:

حل شدن مشکلات کشاورزی از خواسته‌های مردم روستاهای ورامین است

حل شدن  مشکلات کشاورزی از خواسته‌های مردم روستاهای ورامین است

ایسنا/تهران نماینده مردم شهرستانهای ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته‌ها و مطالبه‌های اصلی مردم روستاها باید دقیق بررسی شود چرا که مشکلات کشاورزی مانند کود و بذر، اشتغال جوانان و آب شرب جز اصلی خواسته‌های مردم روستاهای ورامین است.

حسین نوش آبادی بعد از ظهر پنجشنبه ۳ مهرماه در نشست با بخشدار مرکزی ورامین، دهیاران، شورای بخش و کارمندان بخشداری مرکزی ورامین با تاکید بر اینکه جلسه با دهیاران، شوراهای روستاها و بخشداری مرکزی باید تداوم داشته باشد، بیان کرد: لزوم تداوم این جلسات به این دلیل است که روستاها منبع اصلی ایجاد شغل و حیات کشور است.

وی با اشاره به مشکلات عمیق کشاورزان و روستاییان گفت: ظاهر سازی و رسیدگی به معابر روستاها بسیار خوب است ، اما باید به مشکلات اساسی و مهم هم رسیدگی شود و فقط مشغول زیباسازی‌ها نشویم.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به اینکه مشکلات مردم روستاهای ورامین مانند راه‌های روستایی، حمل و نقل و ایاب و ذهاب مردم روستاها را در جلسات با مسئولان کشوری مطرح کرده‌ است، بیان کرد: در دوران گذشته اقدامات و رایزنی‌های خوبی برای مسیرهای روستایی ورامین در نظر گرفته شده بود که متأسفانه سال‌ها پیگیری نشده ولی در جلسه با استاندار تهران مقرر شد این موارد دوباره اجرایی شود.

وی در خصوص متروی شهرستان ورامین گفت: موانعی موجب شد که مترو تبدیل به قطار حومه‌ای شود که دنبال رایزنی برای استفاده بهینه از همین خطوط راه آهن هستیم ، اما باید بدانیم مردم به مترو نیاز دارند نه قطار حومه‌ای که امروز وجود دارد.

نوش آبادی یادآور شد: برخی از شهرهای اطراف از پساب تصفیه خانه تهران که حق اصلی مردم دشت ورامین است بیشتر استفاده می‌کنند و قرار است از محل تصفیه خانه شماره ۸ سهم ورامین، قرچک و پیشوا چند برابر شود. با شرایط امروز دشت ورامین و کمبود آب شرب باید به دنبال کیفیت و پایداری روستاها باشیم که با رایزنی‌ها امیدواریم سهم ورامین افزایش داشته باشد و قطعاً هدف ما اتصال آب سد ماملو به روستاهای ورامین است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات شهرستان در درون خود شهرستان قابل حل است ولی نظارت و عملکرد مدیران درون شهرستان بسیار ضعیف است ، افزود: گاهی مشاهده می‌شود اختلافات درون ادارات ورامین بسیار زیاد است و باید این زنجیره مدیریتی در شهرستان اصلاح شود تا مدیران ادارات و نهادها بیشتر با هم هماهنگ باشند چرا که گاه مشاهده می‌شود حتی رئیس یک اداره نظارتی بر اداره خود هم ندارند.

وی با بیان اینکه ورامین پشتوانه تهران است و تأمین مواد غذایی تهران توسط کشاورزان و دامداران ورامین است، افزود: ورامین دارای ظرفیت‌های بی بدیلی مانند نیروی انسانی است و نباید مدیران دولتی بومی ورامین گوشه نشین شوند.

وی خاطر نشان کرد: روستاهای مانند باغخواص، عبدل آباد و خورین ظرفیت تبدیل به شهر را دارند.

انتهای پیام