• جمعه / ۴ مهر ۱۳۹۹ / ۰۵:۰۵
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 99070402447
  • خبرنگار : 71600

برای نخستین بار

معاملات ارزهای دیجیتالی در اروپا قانونمند می شود

 معاملات ارزهای دیجیتالی در اروپا قانونمند می شود

اتحادیه اروپا در نظر دارد سخت گیری بیشتری روی صدور ارزهای دیجیتالی به ویژه آن ها که متکی به دلار هستند داشته باشد تا از نوسانات شدید قیمتی آن ها نظیر آنچه اکنون در خصوص بیت کوین اتفاق می افتد، جلوگیری شود. 

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، کمیسیون اروپا اعلام کرده است با توجه به گسترش روزافزون نقش رمزارزها از فضای مبادلات مالی تصمیم گرفته تا به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا به قانون گذاری معاملات ارزهای دیجیتالی ورود کند تا ریسک ناشی از ارزهای دیجیتالی برای معامله گران به حداقل برسد. این کمیسیون با بیان اینکه آینده علوم مالی به شکل دیجیتالی خواهد بود گفته است یکی از اهداف اصلی اقدام جدید، کاهش ریسک اعمال مجرمانه و صیانت از فضای مالی اتحادیه اروپا خواهد بود.

والدیس دومبروسکی- قایم مقام اجرایی رییس کمیسیون اروپا در همین رابطه گفت: طبق طرح جدید، شرکت های ارایه دهنده خدمات مربوط به ارزهای دیجیتالی که از یکی از اعضا مجوز گرفته باشند می توانند در سراسر اتحادیه اروپا به فعالیت بپردازند. این طرح برای طی مراحل قانونی به حدود یک سال زمان نیاز خواهد داشت. 

اتحادیه اروپا هم چنین در نظر دارد سخت گیری بیشتری روی صدور ارزهای دیجیتالی به ویژه آن ها که متکی به دلار هستند داشته باشد تا از نوسانات شدید قیمتی آن ها نظیر آنچه اکنون در خصوص بیت کوین اتفاق می افتد، جلوگیری شود. 

انتظار می رود یکی از اصلی ترین ارزهای مورد هدف قوانین جدید، ارز دیجیتالی فیس بوک موسوم به لیبرا باشد که قرار است بخش بزرگی از کار توسعه آن در سوییس انجام شود. پیشتر نیز برخی از مقامات اروپایی نظیر وزیر دارایی فرانسه خواستار کنترل بیشتر روی لیبرا شده بودند. 

کمیسیون اروپا هم چنین طرحی را برای تسهیل سرمایه گذاری های متقابل کشورهای عضو به اتحادیه و هم چنین نظام بانکی پیشنهاد داده است. پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که به نوعی مرکز مالی و بانکی اتحادیه اروپا محسوب می شد، بخش بزرگی از مبادلات مالی اروپایی ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.با این حال دومبروسکی گفته است اصلاحات پیشنهادی جدید به آن معنی نیست که اتحادیه اروپا درهای خود را به روی آمریکا و انگلیس ببندد. 

انتهای پیام