• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99070502884
  • خبرنگار : 50145

مدیر پایانه مرزی بازرگان خبرداد

کاهش ۴۰ درصدی تردد کامیون از مرز بازرگان

کاهش ۴۰ درصدی تردد کامیون از مرز بازرگان

ایسنا/آذربایجان غربی مدیر پایانه مرزی بازرگان از تردد بیش از ۴۷ هزار دستگاه کامیون از گمرک بازرگان خبر داد.

جابر اکبر پور در گفت و گو با ایسنا با تاکید براینکه فعالیت‌های اقتصادی در گمرک مرزی بازرگان تداوم دارد، افزود: میزان تردد کامیون در سه ماهه دوم سال جاری ۴۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه بود.

وی با اشاره به اینکه بطور متوسط روزانه ۵۱۰ دستگاه کامیون از این مرز تردد می کنند، افزود: در مقایسه این میزان نسبت به سال گذشته شاهد ۴۰ درصد کاهش هستیم.

مدیر پایانه مرزی بازرگان دلیل این کاهش را اعمال محدودیت های اجرا شده از سوی کشور ترکیه در پی رواج بیماری کووید ۱۹ در جهان یاد کرد و افزود: کشور ایران همچنان با قدرت تمام با رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت می کند که گمرک بازرگان نیز سهم خود را در تقویت اقتصاد کشور و جهش تولید به خوبی انجام می دهد.

اکبر پور در ادامه با اشاره به اینکه در این مدت  ۵۶ هزارو ۵۰۰ نفر از پایانه مرزی بازرگان تردد کرده اند، افزود: در این حوزه نیز شاهد کاهش ۹۰ درصدی  تردد مسافر به علت محدودیت های کرونایی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پایانه مرزی بازرگان به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشورمان در  ایام کرونایی ۲۴ ساعته فعالیت می کند، افزود: تنها کسانی می توانند از مرز بازرگان تردد کنند که تبعه کشور ترکیه بوده یا در آن کشور مشغول تحصیل و یا پروانه کار داشته باشند.
 

انتهای پیام