• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99070503415
  • خبرنگار : 50182

رییس سازمان بهزیستی:

"مثبت زندگی" در 2500 نقطه کشور راه اندازی می‌شود

"مثبت زندگی" در 2500 نقطه کشور راه اندازی می‌شود

ایسنا/کرمانشاه رییس سازمان بهزیستی از راه اندازی مراکز بهزیستی با عنوان "مثبت زندگی" در 2500 نقطه کشور خبر داد.

 وحید قبادی دانا امروز (پنجم مهر) در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه که بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به وظایف متعدد بهزیستی گفت: تمام تلاش ما در سازمان بهزیستی این است که بتوانیم زندگی راحت توام با شان و جایگاه اجتماعی برای مددجویان رقم بزنیم.

وی افزود: خط قرمز ما در بهزیستی مددجویان هستند و از هیچ تلاشی که منجر به بهبود رفاه زندگی آنها شود، دریغ نمی کنیم.

این مسئول با بیان اینکه در حوزه سلامت اجتماعی در برنامه ششم توسعه وظایف مهمتری به سازمان بهزیستی محول شده، گفت: برنامه داریم تا خدمات بهزیستی را در حوزه های مختلف ارتقا دهیم و باید امسال  که سال جهش تولید است شاهد جهش در راه اندازی مراکز بهزیستی و خدمات ارائه شده باشیم.

قبادی دانا از راه اندازی 2500 مرکز بهزیستی با عنوان "مثبت زندگی" در نقاط مختلف کشور خبر داد وافزود: هر یک از این مراکز 450 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

وی افزود: در این مراکز 22 خدمت سطح یک بهزیستی به مددجویان ارائه خواهد شد و علاوه بر این نیروهای مستقر در این مراکز خانوارهایی که شرایط تحت پوشش قرار گرفتن بهزیستی دارند را نیز شناسایی می کنند.

قبادی دانا یادآور شد: این مراکز مبتنی بر شبکه الکترونیک بوده و در این مراکز برای هریک از خانوارهای مددجو یک پرونده الکترونیکی تشکیل می شود.

وی افزود: در این مراکز فعالیت هایی در خصوص بررسی ژنتیکی خانوارهای دارای معلول هم انجام می‌شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور از مناسب سازی شهرها به عنوان یک ضرورت برای مددجویان بهزیستی یاد کرد وافزود: افراد دارای معلولیت در این زمینه با مشکلات جدی مواجه هستند و از مسئولان و به ویژه شهرداران شهرها می خواهیم در این زمینه همکاری و همراهی جدی‌تری داشته و در زمینه مناسب سازی فضای جامعه برای معلولان اقدام کنند.

قبادی دانا در ادامه با قدردانی از زحمات حدود دو ساله دکتر فاطمه رضوان مدنی مدیرکل سابق بهزیستی استان گفت: مدیریت ایشان در این مدت کوتاه موجب ارتقا شاخص های استان در خدمات رسانی به مددجویان بهزیستی شد و همین امر موجب شد که ایشان به عنوان معاون جدید پیشگیری سازمان منصوب شود.

وی به مدیریت مطلوب بهزیستی استان کرمانشاه در حوزه کرونا هم اشاره کرد وافزود: با خدمات خوب دکتر رضوان مدنی خوشبختانه استان کرمانشاه وضعیت خوبی در بحث کنترل بیماری کرونا در مراکز شبانه روزی بهزیستی داشته و امیدواریم در زمان مدیریت جدید دکتر فرحناز محمدی در سمت مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه این وضعیت تداوم و ارتقا یابد.

انتهای پیام