• شنبه / ۵ مهر ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۶
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99070503699
  • خبرنگار : 50407

اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار

اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار

ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: مجوزهای لازم برای پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه اخذ شده است.

به گزارش ایسنا، ناصر آبروش،اظهار کرد: این دانشگاه در راستای ایفای نقش و رسالت بین‌المللی خود و ایجاد تعامل با دانشگاه‌های خارجی به‌ویژه کشورهای همسایه نظیر افغانستان، پاکستان و عمان با تبادل دانشجو و استاد، سطح علمی دانشگاه، منطقه و همچنین مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و گردشگری فی‌مابین را می‌توان تقویت کرد.

وی عنوان کرد: دانشگاه بین‌المللی چابهار فعالیت‌های متعدد داخلی و تعاملات موثری در حوزه بین‌الملل دارد این تعاملات و ارتباطات در منطقه آزاد چابهار می‌تواند به عنوان موتور توسعه در سواحل مکران شکل پذیرد، از این رو با توجه به نقش استراتژیک چابهار در اکوسیستم کشور، قطع به یقین این دانشگاه در حوزه کارآفرینی و آموزش‌های بین‌المللی و کاربردی می‌تواند با تجارب علمی اساتید و دانشجویان برجسته نقش‌آفرین باشد.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار در ادامه افزود: برای سال ۱۹۹۹ - ۱۴۰۰ تعداد ۳۰ تا ۹۰ نفر دانشجو خارجی براساس توافقات صورت گرفته، برای تحصیل در ۲۲ رشته در آبان‌ماه سال جاری از کشور افغانستان به دانشگاه بین‌المللی چابهار اعزام خواهند شد.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار از همکاری‌های سازمان امور دانشجویان کل کشور به خصوص مدیرکل محترم دانشجویان غیرایرانی و همچنین اعضای محترم هیات امنای دانشگاه بین‌المللی چابهار قدردانی کرد.

انتهای پیام