• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99070603755
  • خبرنگار : 50402

نماینده همدان:

نمایندگان ادوار گذشته مجلس هم خودروی قسطی دریافت کرده‌اند

نمایندگان ادوار گذشته مجلس هم خودروی قسطی دریافت کرده‌اند

ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوره های قبل مجلس هم به نمایندگان خودروی قسطی می‌دانند اما بنده هیچ خودرویی از مجلس دریافت نکردم.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دوره های قبل مجلس هم به نمایندگان راننده و ماشین نمی‌دانند و همیشه یک ماشین به صورت قسطی به نماینده‌ها داده می‌شد تا کل کارهای دوره چهار ساله را با آن انجام دهند.

وی تصریح کرد: یک نماینده باید مسافت‌های طولانی را در جاده باشد و به تمام نقاط حوزه خود سر بزند بنابراین برای این کار احتیاج به خودرو دارد و این در حالیست که بسیاری از نمایندگان خودروی شخصی ندارند و یا اینکه ماشین آن‌ها خیلی قدیمی است.

فلاحی خاطرنشان کرد: یک نماینده نمی‌تواند از خودرویی استفاده کند که در جاده امنیت جانی نداشته باشد چراکه اگر مشکلی برای او به وجود بیاید و فوت کند، نظام باید هزینه بالایی برای برگزاری انتخابات مجدد پرداخت کند.

نماینده مردم همدان در خانه ملت افزود: با این وجود اگر دولت برای هر نماینده یک خودرو و راننده درنظر می‌گرفت هزینه آن به مراتب خیلی بالاتر از فروش اقساطی خودرو بود.

وی بیان کرد: در دوره‌های قبلی به نمایندگان ماشین‌های مدل بالا می‌دادند که البته نمی‌گویم به ما هم ماشین مدل بالا بدهند، این دوره یک ماشین میان رده انتخاب کردند، با وجود این‌که دناپلاس قیمت بالایی دارد اما باید بدانیم این مبلغ نامتعارف است و به صورت کلی دناپلاس یک ماشین میان رده محسوب می‌شود.

فلاحی در رابطه با مبلغ بالای قسط این خودرو مطرح کرد: فیش حقوقی یک نماینده مجلس از یک عضو هیئت علمی کمتر بوده و حدود ۱۱ میلیون تومان است که اگر مبلغ قسط حدود هشت میلیونی خودرو را هم کم کنند، چیز قابل توجهی باقی نمی‌ماند.  

وی در رابطه با صحبت‌های یکی از نمایندگان مبنی بر درخواست خودروی شاسی بلند توضیح داد: وی نماینده دوره دهم مجلس بوده و نمایندگان مجلس یازدهم که با شعار انقلابی روی کار آمده‌اند، پای آرمان‌های انقلاب خواهند ماند.

نماینده معین مردم شهرستان بهار در مجلس در پایان تأکید کرد: مردم مراقب باشند و گول فضاسازی و بدخواهی برخی افراد نسبت به نمایندگان و مجلسی که از طرف مقام معظم رهبری مدال مجلس انقلابی دریافت کرده را نخورند.

انتهای پیام