• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۳
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99070604055
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

مهار لکه های نفتی در خلیج فارس با ورود دستگاه قضایی

مهار لکه های نفتی در خلیج فارس با ورود دستگاه قضایی

ایسنا/هرمزگان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رسیدگی قضایی به موضوع آلودگی نفتی در خلیج فارس و انجام اقدامات لازم برای رفع آن خبر داد.

علی صالحی صبح امروز(ششم مهرماه) در جمع خبرنگاران، اعلام کرد: در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر آلودگی گسترده نفتی در بخش هایی از نوار ساحلی جزیره قشم با صدور دستور قضایی، ادارات محیط زیست و بنادر و دریانوردی قشم مأمور بررسی موضوع شدند که در نتیجه تحقیقات، آلودگی نفتی در نزدیکی روستای رمچاه مشاهده و تأیید شد.

وی خاطرنشان کرد: با گزارش موضوع توسط ادارات متولی ، در راستای احقاق حقوق عامه و به منظور صیانت از محیط زیست، موضوع از سوی دادستان عمومی و انقلاب قشم مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه تحقیقات، شناور متخلف و منشاء این آلودگی شناسایی و دستور انتقال آن به محلی دیگر به منظور رفع مشکلات و بررسی های لازم صادر شد.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: فوراً دستورات قضایی به منظور اعزام شناورهای مخصوص جهت رفع لکه های نفتی به محل صادر شد و در نتیجه اقدامات لازم جهت جمع آوری تمامی آلودگی های ایجاد شده صورت پذیرفت.

صالحی در ادامه افزود: در پی اقدامات فوری انجام شده از گسترش آلودگی و تخریب محیط زیست در منطقه جلوگیری شد و بررسی ها به منظور تعیین  میزان خسارات وارده و مقصرین احتمالی ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام می شود.

انتهای پیام