• یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۱
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99070604205
  • خبرنگار : 30054

۵ قانون خرید ساعت مچی برای ست کردن با لباس و استایل

۵ قانون خرید ساعت مچی برای ست کردن با لباس و استایل

مردی را که یک کراوات سیاه دارد، تصور کنید! او دارای متانت، استایل و شخصیتی است که توجه همه را به خود جلب می کند. بی سر و صدا دست خود را بلند می کند تا ساعت را از روی ساعت مچی تمام مشکی خود ببیند!

به گزارش ایسنا، بنابراعلام تیک تاک گالری، این قدرت ساعت مچی است. از آنجا که مردان کمتر از جواهرات استفاده می کنند، خرید یک ساعت مچی بیانگر شخصیت آن‌هاست. اکثر مردان ترجیح می دهند بیش از یک عدد ساعت مچی داشته باشند. آن‌ها دوست دارند ساعت مچی مناسب برای ست کردن با لباس های مختلف خود را انتخاب کنند.

چگونگی خرید ساعت مچی مناسب با لباس و استایل

در ادامه ۵ دستورالعمل برای اینکه خرید ساعت مچی شما به عنوان یک مکمل برای کمد لباس هایتان باشد و هر ساعت را کنار لباس ست مخصوص خود قرار دهید، خواهیم گفت.

۱.  خرید ساعت مچی متناسب با انواع لباس

قاعده ی اصلی خرید ساعت مچی  متناسب با لباس و استایل این است که رسمی بودن ساعت مطابق با رسمیت لباس باشد.

برای درک نحوه انجام این کار، ابتدا باید با انواع مختلفی از ساعت ها آشنا شوید.

انواع ساعت مچی برای خرید:

دو دسته عمده ساعت ها، ساعت های آنالوگ و دیجیتال هستند.

ساعت مچی دیجیتال دارای صفحه نمایش LCD یا LED هستند که زمان را به صورت عددی نشان می دهد. این نوع ساعت دستیار تناسب اندام و ورزش شماست که با لباس ورزشی جفت می شود. واقعاً لازم نیست نگران تطبیق این نوع ساعت ها با لباس های خود باشید، فقط آنها را با لباس های رسمی خود نپوشید!

ساعت مچی آنالوگ یا عقربه ای دارای صفحه ای با عقربه های ساعت شمار و دقیقه شمار با اعدادی اطراف ساعت هستند که یک چرخه ۱۲ ساعته را نشان می دهد. این ساعت مچی کلاسیک و رسمی در نظر گرفته می شوند و خرید این نوع ساعت مچی برای رویدادهای رسمی و تجاری و همچنین روزمره مناسب است.

پس از اینکه با انواع مختلف ساعت مچی آشنا شدید، می توانید بفهمید که خرید کدام نوع ساعت مچی با کدام لباس ها متناسب است:

خرید ساعت مچی برای لباس مناسب بیزینس - برای پوشاک تجاری، یک ساعت ساده طلایی یا نقره ای به سبک کلاسیک، با صفحه باریک و بدون هیچ قابلیتی مناسب تر است. یک لباس ساده و همه پسند تیره بهتر است با یک ساعت مچی ساده کلاسیک ست شود.

خرید ساعت مچی برای لباس محل کار - در اینجا صحبت از پیراهن های دکمه دار، لباس های نظامی، لباس جین تیره، کت های اسپرت و کفش های چرم است. انواع لباس هایی که گاهی می خواهید در محل کار بپوشید.

زمانی که در این موقعیت باشید، خرید ساعت مچی با صفحه بزرگ و خرید ساعت مچی با امکانات بیشتر مناسب تر می شوند.

خرید ساعت مچی برای لباس غیررسمی یا کژوال - با راحت ترین لباس هایتان مانند  تیشرت های یقه دار، لباس های کتان دکمه دار، شلوار جین می‌توانید خرید ساعت مچی ورزشی را انتخاب کنید.

اگر می خواهید به فعالیت بدنی بپردازید و می خواهید بدانید ساعت چند است یا چه مقدار تحرک داشته اید و ... خرید ساعت مچی اسپرت را به شما پیشنهاد می کنیم.

۲. در خرید ساعت مچی رسمی بودن بند ساعت مچی را با لباس مطابقت دهید

در اینجا دو دستورالعمل وجود دارد:

بندهای ساعت چرمی (حداقل آنهایی که براق هستند) از بندهای فلزی رسمی تر به حساب می آیند.

همچنین چرم مشکی از چرم قهوه ای رسمی تر است.

در حالی که بندهای فلزی طلایی یا نقره ای برای رسمی ترین مراسم ها مناسب نیستند، اما می توانند برای لباسهای مجلسی که بقیه لباس شما را تکمیل می کنند، مناسب باشند.

بندهای چرمی درشت و زمخت (مانند ساعت های جنگی) از قاعده رسمی چرم جدا هستند و باید به جای کت و شلوار، با لباس های راحتی مانند شلوار جین ست شود.

۳. در خرید ساعت مچی به رنگ کفش خود دقت کنید

هنگام پوشیدن ساعت با بند چرمی، جنس و رنگ کفش شما ملاک مناسبی برای انتخاب بند ساعت است.

شما باید با تطبیق کمربند و کفش خود شروع کنید. سپس ساعت خود را با هر دو هماهنگ کنید.

بند سیاه ساعت باید با کفش و کمربند مشکی پوشیده شود. بند قهوه ای با کمربند و کفش قهوه ای. بند نباید دقیقاً همرنگ این لوازم جانبی باشد، اما باید تناژ مشابه داشته باشد.

۴. در خرید ساعت مچی به فلزهایی که در لباس شماست توجه کنید

رنگ فلز ساعت باید مکمل رنگ سایر لوازم مورد استفاده  شما باشد. هماهنگ بودن ساعت با حلقه، دسبند، دکمه سردست و غیره به استایل شما کمک می کند.

لزومی ندارد رنگ ها دقیقاً مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، ساعت رزگلد را می توان با سگک طلایی کمربند پوشید، این رنگ ها عیناً شبیه هم نیستند ولی بهم نزدیک اند.

۵. خرید ساعت مچی با بند فلزی برای ست کردن با لباس غیر فلزی

هنگامی که بند یک ساعت فلزی است، می تواند با کفش های قهوه ای یا مشکی مناسب باشد. اما رنگ های خاصی از فلز با برخی از رنگ های خاص لباس یا کفش بهتر مطابقت دارد.

مثلا ً بند ساعت های نقره ای با لباس ها و کفش هایی در سایه های سیاه، خاکستری و آبی مطابقت دارند.

ساعت های طلایی بهترین مطابقت را با رنگ های قهوه ای، بژ، برنزه و سایر رنگ های تقریبا خاکستری دارند.

امیدواریم مطالب بالا شما را برای خرید انواع ساعت مچی متناسب با استایل  و لباس مورد نظرتان راهنمایی کرده باشد.

انتهای رپرتاژ آگهی