• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۶
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99070704832
  • منبع : نمایندگی اردبیل

چالش‌های نگهداری اولین پل معلق تمام شیشه‌ای و قوسی ایران + تصاویر

چالش‌های نگهداری اولین پل معلق تمام شیشه‌ای و قوسی ایران + تصاویر

ایسنا/اردبیل مدیرعامل مجموعه گردشگری پل معلق شیشه‌ای هیر گفت: برای پیش گیری از شیوع کرونا تردد بیش 200 نفر در لحظه در اولین پل معلق تمام شیشه‌ای و قوسی ایران در اردبیل جلوگیری می شود.


حسین عباسی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره فعالیت‌های مجموعه گردشگری پل معلق شیشه‌ای هیر در شرایط کرونایی کشور، گفت: مجموعه ما در شرایط کرونایی مانند سایر مجموعه‌های گردشگری به علت مراجعه کم گردشگران دچار ضرر و خسارت فراوانی شده است، اما خدا را شاکریم به خاطر منحصر به فرد بودن مجموعه در کشور و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط پرسنل، میهمانان و گردشگران هر روز میزبان بازدیدکنندگان هستیم.


وی با اشاره به طریقه نگهداری پل معلق شیشه‌ای، افزود: بازدیدکنندگان از پل معلق شیشه‌ای، با دمپایی یا پاپوش مخصوصی روی پل قدم برمی‌دارند تا هم از خط و خش روی شیشه جلوگیری شود و هم از طبیعت بکر زیر پل که رودخانه هیرچایی و باغات زیبا قرار دارد، نهایت لذت و هیجان را داشته باشند.


عباسی‌نیا با اشاره ایمنی پل شیشه‌ای و میزان استحکام شیشه‌های آن، گفت: شیشه‌های پل معلق پنج لایه‌ای هستند و متشکل از سه لایه شیشه و دو لایه لمینت می‌باشد که با آزمایش‌های صورت گرفته توسط مهندسان، قابلیت تحمل یک تن وزن را در هر متر مربع دارا می‌باشد که کاملا ایمن و نشکن می‌باشد.


مدیرعامل مجموعه گردشگری پل معلق شیشه‌ای هیر اضافه کرد: از لحاظ ظرفیت پل شیشهای، بیش از هزار نفر به صورت یکجا می‌باشد که به دلیل فاصله‌گذاری و بیماری کرونا، از تردد بیشتر از ۲۰۰ نفر در لحظه روی پل جلوگیری می‌شود.


وی در خصوص مسیر ورودی این مجموعه نیز گفت: علی‌رغم تلاش مسئولان شهری و شهرستانی متاسفانه راه‌های دسترسی پل معلق تکمیل نشده است و به علت همین موضوع مجموعه گردشگری هیرلند دچار ضرر و زیان فراوانی شده که نبود راه دسترسی موجب رنجش و نارضایتی گردشگران هم شده است.


عباسی‌نیا ادامه داد: از همه مسئولان استانی خواهشمندم در جهت حمایت از صنعت گردشگری و پیشرفت و آبادانی شهر توریستی هیر و استان اردبیل، نسبت به رفع مشکلات ما از جمله مهمترین آنها راه دسترسی می‌باشد، مساعدت داشته باشند.

انتهای پیام