• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 99070704920
  • خبرنگار : 71631

افتتاح نمایشگاه مجازی کتاب اندونزی با حضور ایران

افتتاح نمایشگاه مجازی کتاب اندونزی با حضور ایران

چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی، صبح امروز (هفتم مهرماه) به صورت مجازی با حضور ایران افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی برای اولین‌بار به صورت مجازی و با ارائه امکاناتی نظیر فروش کتاب، خرید و فروش حق نشر، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی افتتاح شد.

مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام کرده به نمایندگی از صنعت نشر کشور در این نمایشگاه که یک نمایشگاه ترکیبی است و علاوه بر نمایش کتاب، جنبه فروشگاهی نیز دارد حضور دارد و به معرفی کتاب‌های برگزیده جوایز ادبی از قبیل جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه جلال آل احمد می‌پردازد.

معرفی صنعت نشر ایران، ارائه کتابچه معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و... از دیگر فعالیت‌های مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب اندونزی است.  

چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب اندونزی به صورت مجازی با حضور ۱۶۰۰ ناشر اندونزیایی و کشورهایی مانند ایران، چین، مالزی، تایلند، هند، آلمان، ترکیه، انگلستان، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه ناشران «آ سه آن» و با معرفی حدود ۴۰ هزار عنوان کتاب جدید با برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی از ۷ تا ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹ (Sep ۲۸ – ۷ Oct  ۲۰۲۰) برگزار خواهد شد.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه دوشنبه (هفتم مهرماه) از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ به وقت جاکارتا و به‌صورت مجازی برگزار شد.

نمایشگاه کتاب اندونزی هرساله از سوی وزارت فرهنگ و با همکاری اتحادیه ناشران این کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام