• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۲۷
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070705536
  • خبرنگار : 71145

الکاظمی: امروز دولت عراق با چالشی جدی به نام سلاح بی‌ضابطه روبه‌روست

الکاظمی: امروز دولت عراق با چالشی جدی به نام سلاح بی‌ضابطه روبه‌روست

نخست وزیر عراق امروز و در دیدار با وزیر دفاع ایتالیا ضمن تاکید بر چالش جدی عراق در خصوص سلاح بی‌ضابطه، درباره تقویت همکاری‌های دوجانبه رایزنی کرد.

به گزارش ایسنا، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در دیدار با «لورنزو جویرینی»، وزیر دفاع ایتالیا تاکید کرد که امروز دولت عراق با چالشی جدی به نام سلاح بی‌ضابطه رو به روست.

به گزارش دفتر رسانه‌ای نخست وزیری عراق، الکاظمی امروز ضمن استقبال از وزیر دفاع ایتالیا و هیئت همراه او، درباره تقویت همکاری‌های دوجانبه بین عراق و ایتالیا در زمینه‌های امنیتی، آموزش نیروهای نظامی عراق و صنعت نظامی رایزنی کرد.

به نقل از میدل ایست نیوز، الکاظمی در این دیدار ضمن ابراز تمایل عراق برای تقویت روابط دوجانبه با ایتالیا و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش و نقش آفرینی ایتالیا در آرام کردن اوضاع منطقه، بیان کرد که گروه تروریستی داعش هنوز از طریق هسته‌های خفته‌اش تهدیدی جدی برای عراق به شمار می‌رود.

وی همچنین تاکید کرد که نیروهای امنیتی عراق، به عملیات نظامی و اطلاعاتی خود برای تعقیب عناصر گروه تروریستی داعش ادامه می‌دهد.

نخست وزیری عراق ضمن تاکید بر اینکه امروز دولت عراق با چالشی جدی به نام سلاح بی‌ضابطه که امنیت و ثبات را تهدید می‌کند روبه روست، بیان کرد که دستگاه‌های امنیتی، سخت برای اعمال قانون، حفاظت از شهروندان، تقویت امنیت اماکن دیپلماتیک و تعقیب و پیگرد گروه‌های قانون شکن تلاش می‌کنند.

در مقابل وزیر دفاع ایتالیا نیز بر تمایل و اهتمام کشورش برای تقویت همکاری‌ها با عراق در زمینه تروریسم که هنوز تهدیدی برای عراق و منطقه به شمار می‌رود، تاکید کرد.

وزیر دفاع ایتالیا ضمن ابراز خرسندی از همکاری دوجانبه بین عراق و ایتالیا و همچنین همکاری‌ها در سطح ناتو، بر لزوم تلاش جامعه بین‌المللی برای حمایت از دولت عراق تاکید کرد و موفقیت دولت عراق را برای ثبات کل منطقه مهم دانست.

انتهای پیام