• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99070805662
  • خبرنگار : 71592

هیئت لبنان در سازمان ملل خطاب به رژیم صهیونیستی: حزب الله بخشی از اراده لبنانی‌هاست

هیئت لبنان در سازمان ملل خطاب به رژیم صهیونیستی: حزب الله بخشی از اراده لبنانی‌هاست

نماینده هیئت دائم لبنان در سازمان ملل در چهل و پنجمین جلسه شورای حقوق بشر به اظهارات مداخله جویانه نماینده رژیم صهیونیستی که لبنان و حق مقاومت آن را مورد هجمه قرار داده بود، پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، لبنان با همه نهادهای قانونی خود که نماینده اراده ملت لبنان هستند، بر حق خود در مقاومت برای آزادسازی سرزمین خود و دفاع از حاکمیتش تاکید می‌کند و حزب الله لبنان به عنوان یکی از جنبش‌های مقاومت، بخش جدایی ناپذیر از اراده ملت لبنان است.

این هیئت بر پایبندی لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ و تسهیل ماموریت نیروهای یونیفل تاکید کرده و به جامعه بین الملل یادآور شد که رژیم صهیونیستی به این قطعنامه پایبند نیست، به تجاوزهای خود علیه حاکمیت لبنان ادامه می‌دهد و جنگنده‌های آن حریم هوایی این کشور را نقض و از آن برای تجاوز به سوریه و مردمش استفاده می‌کند.

هیئت مذکور ادامه داد، رژیم صهیونیستی در خصوص پرونده انفجار بندر بیروت خود را در جایگاه قوه قضائیه لبنان قرار داده است، پرونده‌ای که هنوز تحقیقات درباره دلایل آن ادامه دارد و نمی‌توان فرضیه توطئه طراحی شده از خارج را در خصوص این پرونده بعید دانست و در این صورت رژیم صهیونیستی در رأس متهمان این حادثه قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام