• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۷
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 99070806434
  • خبرنگار : 71461

برگزاری بیست و نهمین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی

برگزاری بیست و نهمین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی

بیست و نهمین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی، به میزبانی بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، این نشست با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه از آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام، مسجد مقدس جمکران، سازمان اوقاف و امور خیریه و بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.

در ابتدای این نشست عباس سلیمی _معاون فرهنگی و روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) _ ضمن خیر مقدم به حاضران و عرض تسلیت ایّام شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام، گفت : آن امام همام در حدیثی نورانی می فرمایند: "نزدیک‌ترین مردم به قرآن کسی است که عامل به آن باشد، هرچند که حافظ قرآن نباشد! و دورترین مردم به قرآن کسی است که به قرآن عمل نمی‌کند هر چند که قاری آن باشد! ". بنا بر این، رسالت مهم این کارگروه اهتمام نسبت به ترویج فرهنگ قرآن و سبک زندگی قرآنی در بین آحاد جامعه است.

در ادامه ریاست بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین نواب، با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، اظهار کرد: قرآن در جبهه نبرد حق علیه باطل حکم‌فرما بود به گونه‌ای که حتی نام عملیات‌هایی همچون والفجر و دیگر عملیات‌ها، الهام گرفته از نام سوره‌های قرآن کریم بود.

یکی از دستورات مهم این جلسه، بررسی و کارشناسی طرح آموزش مجازی قرآن به اقشار مختلف جامعه از جمله زائرین عتبات و کارکنان مربوطه و تدوین کلیات این طرح همراه با تعیین وظایف هر عتبه در اجرای این طرح عظیم بود که طبق تبادل نظر صورت گرفته قرار شد؛ فازبندی آموزش‌ها به ترتیب اولویت آموزش‌های عمومی و آموزش‌های تخصصی برای دو گروه مخاطب خادمان و کارکنان اعتاب مقدسه و زائران و مجاوران اجرا شود.

 زمان برگزاری سی‌امین نشست کارگروه، روز شنبه دهم آبان ماه، به میزبانی آستان مقدس حضرت احمد بن موسی علیهما السلام، تعیین شد.

انتهای پیام