• سه‌شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۸
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 99070806437
  • خبرنگار : 71461

از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی هم و غم آیت‌الله تسخیری بود

از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی هم و غم آیت‌الله تسخیری بود

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی و جریانهای فکری، مذهبی و سیاسی هم و غم آیت الله تسخیری بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیر کل مجمع در نشست بین‌المللی «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری» که به صورت مجازی روز سه شنبه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه آیت الله تسخیری در دفتر رهبر معظم انقلاب، مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی داعیه دار تقریب بود، اظهار کرد: از میان برداشتن اختلافات بین مذاهب اسلامی و جریانهای فکری، مذهبی و سیاسی هم و غم ایشان بود و کمتر جایی بود سخنرانی کند و از وحدت سخن به میان نیاورد.

وی افزود: آیت الله تسخیری از تعصب های قبیله ای و هر آنچه که صف وحدت و تقریب را برهم زند، بر حذر میداشت؛ به اهداف بزرگی که خداوند در زمینه عدل و مساوات و رفتن به سوی کمال برای انسان ترسیم کرده ایمان داشت و در این مسیر تلاش زیادی کرد.

شهریاری گفت: آیت الله تسخیری به احترام دیگران در گفت‌وگو بسیار حساس بود و دائما به سخن خداوند و رسول خدا(ص) در این زمینه اشاره می کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: آیت الله تسخیری در طول عمر خود در صدها محفل و کنفرانس مرتبط با موضوع وحدت و تقریب شرکت کرد و در مجمع فقه اسلامی در جده صاحب نظر بود و مسائل اختلافی بین شیعه و اهل سنت و مشترکات بین آنها را بیان می کرد؛ اهتمام ایشان به کلیه طرحها و راهبردهای تقریبی در جهان نمایان بود.

شهریاری افزود: آیت الله تسخیری پرورش یافته مدرسه شهید صدر بود و وی را الگوی خود در همه زمینه ها قرار داده بود؛افراط و تفریط را نمی پذیرفت و پیوسته به اعتدال دعوت می کرد.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایشان به عنوان عالم مجاهد و زبان گویای اسلام یاد کرد و باید گفت، آیت الله تسخیری حقیقتا در خدمت به اسلام خستگی نمیشناخت.

دبیر کل مجمع اظهار کرد: خداوند ایشان را شامل رحمت واسعه خود کند و به ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی کمک کند تا ادامه دهنده راه ایشان باشیم.

انتهای پیام