• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۰۳:۱۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99070906508
  • خبرنگار : 50301

مدیر روابط ‌عمومی شرکت توزیع برق مشهد:

مشهد با معضل سرقت از دکل‌های برق مواجه نیست

مشهد با معضل سرقت از دکل‌های برق مواجه نیست

ایسنا/خراسان رضوی مدیر روابط ‌عمومی شرکت توزیع برق مشهد گفت: در شهر مشهد به دلیل استفاده از کابل‌های خودنگهدار با معضل سرقت از دکل‌ها و سرقت برق مواجه نیستیم.

علیرضا کاشی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص استفاده از کابل‌های خودنگهدار در شهر مشهد اظهار کرد: در شهر مشهد حدود چهار تا پنج سال است که ۷۰۰۰ کیلومتر سیم‌های مسی جمع شده‌ و به کابل خودنگهدار تبدیل شده‌ است. ما اولین شهر در کشور هستیم که تحت هیچ شرایطی سیم مسی در دکل‌ها نداریم.

وی افزود: از مزایای کابل‌های خودنگهدار می‌توان به حفاظت از محیط ‌زیست به ‌دلیل عدم قطع درختان و عدم امکان سرقت از این کابل‌ها اشاره کرد؛ یعنی امکان سرقت سیم از این کابل‌ها وجود ندارد و امکان گرفتن برق غیر مجاز نیز بسیار کم شده است؛ بنابراین به‌ سادگی نمی‌توان اقدام به سرقت از این کابل‌ها نمود.

مدیر روابط ‌عمومی شرکت توزیع برق مشهد در خصوص عدم خاموشی از پیش تعیین‌شده در مشهد عنوان کرد: خاموشی‌هایی که گاهی برای مشترکین اتفاق می‌افتد، به دو دلیل رخ می‌دهد. اول خاموشی با برنامه است که شرکت برق قبل از خاموشی به مردم اعلام می‌کند در تاریخ مذکور در ساعت‌های تعیین ‌شده قرار بر قطع‌ شدن برق به‌ علت تعمیرات است زیرا شبکه‌ها نیاز به تعمیرات، تعویض قطعات و... دارد. دوم خاموشی بدون برنامه است که در صورت حوادثی اعم از طوفان، سیل، برخورد خودرو به شبکه و... اتفاق می‌افتد و نمی‌توان پیش‌بینی این موضوع را انجام داد.

کاشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهر مشهد، تحت هیچ شرایطی، خاموشی با برنامه انجام نمی‌شود و شعار ما در این زمینه «خاموشی خواسته، خداحافظ» است؛ یعنی اگر قرار بر تعمیرات در منطقه‌ای باشد، برق آن منطقه قطع نمی‌شود و عملیات با خط گرم انجام می‌شود؛ به این صورت که خط مورد تعمیرات دارای برق است و افراد با وجود برق در کابل‌ها کار را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به تخصصی‌ بودن این فرایند تصریح کرد: این اقدام بسیار حرفه‌ای، تخصصی و فنی‌ است و نیاز به تجهیزات نوینی دارد که ما در شهر مشهد در اختیار داریم. شبکه‌های ما ۲۰ هزار ولت برق دارد و برق مصرفی ۲۲۰ ولت است. اگر برق‌گرفتگی توسط برق شهری صورت بگیرد، حتی اگر فرد به مرگ دچار نشود، مبتلا به سوختگی‌های فراوانی می‌شود. حال تصور کنید که برق ۲۰ هزار ولت برای انسان چه خطری می‌تواند داشته ‌باشد.

مدیر روابط ‌عمومی شرکت توزیع برق مشهد ادامه داد: خوشبختانه نیروهای ما به‌دقت و به صورت حرفه‌ای این کار را انجام می‌دهند و تاکنون کوچکترین خطر و مشکلی متوجه آنان نشده ‌است. این تعمیرات بدون هیچ ‌خاموشی در تمام کشور در حال انجام است اما هیچ‌کدام گستردگی کار مشهد را ندارد.

انتهای پیام