• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۲
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99070907086
  • خبرنگار : 50346

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی:

افزایش حضور زنان در اجتماع از اهداف جمهوری اسلامی است

افزایش حضور زنان در اجتماع از اهداف جمهوری اسلامی است

ایسنا/خراسان شمالی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه به عدم تمایز بین زن و مرد در انجام رفتارهای خوب و نقش اجتماعی زنان در آموزه های اسلامی اشاره شده است، افزود: نگاه نظام جمهوری اسلامی به افزایش حضور زنان در جامعه است.

 احمد برادران، ۹ مهرماه، در مجمع مشورتی بانوان استان، گفت: مجمع مشورتی بانوان یکی از مهمترین رویکردها در حوزه اجتماعی و جلب مشارکت بیش از نیمی از جمعیت کشور و استان است. 

وی با تأکید بر اینکه استفاده از نظرات اقشار مختلف به ویژه زنان باید بیش از گذشته شود، گفت: افتخار ما این است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به این نقش و جایگاه توجه ویژه ای شده است که برگرفته از دیدگاه دین مبین اسلام است.


معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی مجمع مشورتی بانوان را تجلی مشارکت بانوان در امر توسعه استان توصیف کرد و گفت: مجمع مشورتی بانوان بهترین فرصت برای انتقال نقطه نظرات به کارگزاران نظام است.


برداران با بیان اینکه نقش مادری و تربیت فرزندان نقش بی‌ بدیل و غیر قابل مقایسه با سایر نقش‌های زنان است، تأکید کرد: هر اقدام و تصمیمی که منجر به این نقش شود باید تحلیل شود که اتفاق نیافتد.


وی با اشاره به سالگرد ورود مقام معظم رهبری به خراسان شمالی و بیان سبک زندگی اسلامی برای نخستین بار در این استان، گفت: در سبک زندگی نقش که بانوان ممتاز و قابل توجه است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه به عدم تمایز بین زن و مرد در انجام رفتارهای خوب و نقش اجتماعی زنان در آموزه های اسلامی اشاره شده است، افزود: نگاه نظام جمهوری اسلامی به افزایش حضور زنان در جامعه است.


برادران مجمع مشورتی بانوان را محل اتصال نظرات توصیف کرد و گفت: با تشکیل این مجمع از پیشنهادات نخبگان و اقشار مختلف بهره‌مند می‌شویم چرا که مشورت اجتماعی همان شکوفایی و بالندگی اجتماعی است که بانوان متوجه می‌شوند در حوزه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در جامعه نقش دارند. 


برادران خطاب به اعضای حاضر با تأکید بر جمع‌بندی و انتقال نقطه نظرات سایر بانوان استان به کارگزاران نظام، تأکید کرد: پل ارتباطی مناسبی بین بانوان و مسئولان استان ایجاد کنید و خود را گرفتار ساختارهای رسمی و بروکراسی‌ها اداری نکنید.


برادران هدف از مشارکت‌ها، مجمع‌ها و تشکل‌ها استفاده را استفاده از نقطه نظرات مختلف دانست و گفت: برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی در راستای توسعه استان و شهرستان‌ها از پیشنهادات بانوان بهره‌مند خواهیم شد.

انتهای پیام