• چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۴
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99070907179
  • خبرنگار : 50293

بازدید اصحاب رسانه از مهمترین طرح‌های درمانی و ورزشی میبد

بازدید اصحاب رسانه از مهمترین طرح‌های درمانی و ورزشی میبد

ایسنا/یزد جمعی از خبرنگاران استان یزد صبح امروز چهارشنبه نهم مهرماه در سفر به شهرستان میبد از چند عمرانی در حوزه درمان و ورزش در این شهرستان بازدید کردند.

 بازدید از سالن ورزشی خیری در حال ساخت مصلی با زیربنای ۱۸۰۰ مترمربع، اولین مکانی بود که اهالی رسانه‌ی استان از آن دیدن کردند. این سالن ورزشی چند منظوره  به صورت کاملاً خیری با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا بهمن‌ماه امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد.

طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان امام جعفر صادق میبد یکی از اصلی‌ترین و بزرگترین طرح‌های این شهرستان بود که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت.

«ذبیح الله برجسته» مدیر این بیمارستان در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان امسال با بهره‌برداری از چهار طرح درمانی در بیمارستان میبد، شاهد برطرف شدن مشکلات بخش درمان خواهیم بود. 

وی  افزود: بزرگترین این طرح‌ها مربوط به فاز یک بیمارستان با ۹۶ تخت شامل بخش‌های عفونی، آنکولوژی، داخلی و کلاس‌های آموزشی است که در فضایی به وسعت شش هزار مترمربع ایجاد می‌شود ومی‌تواند مشکلات بخش‌های عفونی و ویژه بیماران کرونایی را مرتغع سازد.

برجسته اظهار کرد: این طرح ۴۰ درصد خیری تاکنون ۱۵ میلیارد تومان اعتبار صرف کرده که هشت میلیارد تومان آن از طرف دولت و مابقی آن به صورت خیری تامین شده و امیدواریم تا پایان مهرماه آماده بهره‌برداری شود.

این مسئول با بیان این که بخش اورژانس میبد یکی از پرترافیک‌ترین بخش‌های اورژانس استان یزد به حساب می‌آید، گفت: بخش اورژانس بیمارستان با پنج میلیارد تومان اعتبار و کم خیرین برای تامین تجهیزات اورژانس، از ۲۸۰ متر به  ۱۳۰۰ متر توسعه پیدا خواهد کرد و ظرفیت تخت‌ها نیز از ۱۴ به ۳۰ تخت افزایش خواهد کرد که مشکلات پذیرش اورژانس را برطرف می‌کند.

طرح ساختمان پزشکان با هشت واحد منزل مسکونی برای پزشکان میهمان یکی دیگر از طرح‌های درمانی در این بیمارستان بود که مدیر بیمارستان در مورد آن اظهار کرد: این طرح با کمک وزارتخانه و فرمانداری میبد در حال ساخت و تکمیل است که تاکنون ۶۰ درصد کار عمرانی آن انجام شده و در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

طرح فاز دوم توسعه درمانگاه تخصصی به صورت کاملاً خیری، توسعه داروخانه بیمارستان، طب کار، بخش آندوسکوپی، چشم پزشکی ،درمانگاه دیابت و دندانپزشکی دولتی از دیگر مواردی بود که دکتر برجسته از آن یاد کرد.

بازدید از مرکز خیریه دولتی با ظرفیت پذیرش ۱۸۰ بیمار معلول ذهنی و روانی، آخرین طرح مورد بازدید خبرنگاران بود. این طرح با زیربنای ۳۷۰۰ مترمربع در دو بخش بیماران معلول ذهنی و بیماران روانی به صورت کاملا خیری با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان بدون پشتوانه دولت در حال ساخت است و تا آخر آبان به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام