• شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۷
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99071208429
  • خبرنگار : 50310

امام جمعه کوهدشت:

فاصله طبقاتی کمر جامعه را می‌شکند

فاصله طبقاتی کمر جامعه را می‌شکند

ایسنا/لرستان امام جمعه کوهدشت با اشاره اینکه فاصله طبقاتی کمر جامعه را می‌شکند، گفت: مسئولان رده بالا بایستی به میان مردم رفته و درد دلشان را گوش دهند، بیت‌المال مردم باید تعیین تکلیف شود و مانع از خارج شدند ریل قطار انقلاب از مسیر اصلی‌اش شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم طهماسبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اختلافات در جامعه از تحریکات شیطانی سرچشمه می‌گیرد که بایستی به خاطر رضای الهی پیوند برادری و مودت را برقرار کرد و کینه‌ها را از دل‌ بیرون کرد.

وی با اشاره به جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، افزود: در هر زمینی که زندگی می‌کنیم همان زمین هم کربلاست و  تکلیف ما در مقابل شهدای کربلا بسیار سنگین بوده، بایستی نگاهی تطبیقی به تاریخ اسلام و دوران ائمه اطهار(ع) داشته باشیم و مسیر کمال را به نحو احسنت طی کنیم.

طهماسبی با اشاره به ضرورت شناخت  نقشه دشمنان، بیان کرد: آمریکا از یک طرف پرچم صلح و مذاکره را بلند می‌کند و از طرفی حاج قاسم سلیمانی که سردار صلح بوده و فتنه جنگ را در خاورمیانه خاموش و مرزهای ایران و سوریه را نجات داده است را ناجوانردانه و معاویه‌وار به شهادت می‌رساند.

امام جمعه کوهدشت با تأکید بر اینکه انتقام خون شهدای عزیزمان را از آمریکای جنایتکار می‌گیریم، تصریح کرد: دشمن در تلاش است که محاسبات و تصمیمات مسئولان را تغییر دهد، لذا نباید در این میدان غفلت کرد بلکه بایستی  با هوشیاری کامل برعکس دشمن عمل کرد.

وی با اشاره به و تقدیر از عملکرد رئیس قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی، گفت: آیت‌الله رئیسی درخواستی از رهبر معظم انقلاب در زمینه تمدید دادگاه‌های انقلابی برای مفسدین اقتصادی و دادگاه‌های کیفری را داشتند که با موافقت ایشان روبرو شد.

طهماسبی افزود: سزاوار این ملت انقلابی، پای‌ کار، هوشیار و زحمت کش نیست که برخی از قدرت و نفوذشان در هر پُستی که هستند سوءاستفاده کنند لذا انتظار ما این است که در این راستا با احکام کیفری قوی این دانه درشت‌ها  را با عدالت، دقت و سرعت به اعمال ننگینشان رسیدگی شود تا دستشان از بیت‌المال کوتاه شود.

امام جمعه کوهدشت با اشاره اینکه فاصله طبقاتی کمر جامعه را می‌شکند، بیان کرد: مسئولان رده بالا بایستی به میان مردم رفته و درد دلشان را گوش دهند، بیت‌المال مردم باید تعیین تکلیف شود و مانع از خارج شدند ریل قطار انقلاب از مسیر اصلی‌اش شد.

وی با اشاره به مجازی شدن آموزش در مراکز علمی و تربیتی، عنوان کرد: مسئولان بایستی زیرساخت و ابزارهای متناسب با آموزش مجازی دانش‌آموزان را فراهم کنند.

طهماسبی عنوان کرد: فضای مجازی یک فرصت و یک تهدید است، نمی‌شود فرزندان را در این فضا بدون کنترل رها کرد و بایستی در این راستا نیز اهتمام ویژه‌ای نسبت به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات شود.

انتهای پیام