• دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۹
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99071410144
  • خبرنگار : 50046

معاون علوم پزشکی خراسان شمالی:

کرونا پسماندهای عفونی بیمارستان ها را افزایش داد

کرونا پسماندهای عفونی بیمارستان ها را افزایش داد

ایسنا/خراسان شمالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش ۳۲ درصدی پسماندهای عفونی بیمارستانی در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

دکتر قاسم بیانی گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۱۵۵ کیلوگرم زباله عفونی در بیمارستان های سطح استان تولید شده که این عدد در ۶ ماهه سال ۹۸ ،۸۷۵ کیلوگرم بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، وی افزود: از همه گیری بیماری کرونا به عنوان یکی از دلایل اصلی افزایش زباله های عفونی بیمارستان ها می‌توان نام برد.

دکتر بیانی یادآور شد: زباله های عفونی در بیمارستان ها در دستگاه اتوکلاو در دمای ۹۳ الی ۱۷۷ درجه سانتی گراد طبق دستورالعمل وزارتخانه بی خطرسازی می شوند و در اتاقک  نگهداری زباله ها با دمای مشخص نگهداری و در کمتر از ۲۴ ساعت تحویل شهرداری می شود.

وی خاطرنشان کرد: زباله های تمام بیمارستاهای سانترال (بیمارستان های مخصوص بستری بیماران کرونا) در استان عفونی تلقی شده و با دستورالعمل امحاء زباله عفونی بی خطرسازی می شوند.

وی از مردم خواست تمامی زباله های عفونی خود مانند ماسک، دستکش و وسایل حفاظت فردی را در کیسه های پلاستیکی قرار داده و درب کیسه های پلاستیکی را گره زده و دور بیندازند.

دکتر بیانی یادآور شد: البسه و وسایل حفاظتی که در محیط های آلوده قرار داشتند، اگر بدون تکان دادن تا ۲۴ ساعت در محیط دیگری قرار گیرند، بی خطر می شوند.

انتهای پیام