• دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۶
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99071410380
  • خبرنگار : 50295

هنرکارت به زودی به دست هنرمندان می‌رسد

هنرکارت به زودی به دست هنرمندان می‌رسد

ایسنا/زنجان معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هنرکارت به همه هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر تعلق گرفته ‌است.

محمود علی‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با ارائه هنرکارت برای هنرمندان زنجانی، اظهار کرد: مرحله سوم ثبت‌نام هنرکارت برای هنرمندان‌ نیز سپری شده ‌است و این کارت به همه هنرمندان زنجانی که عضو صندوق بوده و ثبت‌نام کرده‌اند، تعلق می‌گیرد.

وی افزود: هنرکارت‌، کارتی چند منظوره بوده و بیمه تکمیلی هنرمندان نیز بعد ‌از اعضا هنرکارت، ارائه می‌شود که طی هفته جاری یا هفته آینده هنرکارت به دست هنرمندان خواهد ‌رسید و مبلغی نیز به‌عنوان هدیه به هنرکارت هنرمندان واریز خواهد شد.

این مسئول در رابطه با حمایت از موسسات هنری نیز تصریح کرد: موسسات هنری که از زمان شیوع ویروس کرونا توانسته‌اند به کار خود ادامه دهند با ارائه طرح یا کاری که در گذشته انجام می‌دادند، با درخواست از صندوق اعتباری هنر می‌توانند وام با سود ۴ درصد دریافت کنند.

علی‌محمدی ادامه داد: در صندوق اعتباری هنر، همه خدماتی که باید برای یک‌ هنرمند وجود داشته باشد، انجام ‌می‌شود و هنرمندانی که عضو صندوق هستند ولی نمی‌توانند از خدمات آن استفاده کنند باید اطلاعات خود را در صندوق به روزرسانی کنند تا بتوانند از تسهیلات جدید صندوق نیز استفاده کنند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: حدود ۷۲۰ نفر از هنرمندان استان در رشته‌های هنری مختلف عضو صندوق بوده و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

انتهای پیام