• دوشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99071410536
  • خبرنگار : 50187

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

باید مکتب شهید سلیمانی وارد دروس آموزش و پرورش شود/نظام رتبه بندی فرهنگیان دچار مغالطه شده

باید مکتب شهید سلیمانی وارد دروس آموزش و پرورش شود/نظام رتبه بندی فرهنگیان دچار مغالطه شده

ایسنا/کرمان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بحث شهید حاج قاسم سلیمانی منحصر به استان کرمان نیست و موضوع فراملی و بحث مکتب است که باید این مکتب وارد دروس آموزش و پرورش بشود و درخواست داریم در سازمان برنامه ریزی درسی تیم و کارگروه اساسی در این زمینه تشکیل بدهد تا از سال آینده فرازهائی از مکتب شهید سلیمانی را وارد کتاب های درسی بکنیم.

دکتر"محمدمهدی زاهدی" ظهر امروز ۱۴ مهرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات خوب آقای حاجی میرزائی در رفع مشکلات فرهنگیان و ... اظهار کرد: مشکلات زیاد است و همکاری دستگاه های مختلف را می طلبد تا وزیر به اهداف برسد.

وی افزود: بحث شهید حاج قاسم سلیمانی منحصر به استان کرمان نیست و موضوع فراملی و بحث مکتب است که باید این مکتب وارد دروس آموزش و پرورش بشود و درخواست داریم در سازمان برنامه ریزی درسی تیم و کارگروه اساسی در این زمینه تشکیل بدهد تا از سال آینده فرازهائی از مکتب شهید سلیمانی را وارد کتاب های درسی بکنیم.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سرانه دانش آموزی در مدارس استان ۴.۹ درصد، پایین تر از سرانه کشور(۵.۲ درصد) و در شهر کرمان این عدد چهار درصد است که به دلیل مهاجرت های زیاد به کرمان و حضور اتباع بیگانه این اتفاق افتاده است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درخواست داریم وزیر آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به استان کرمان در احداث مدارس داشته باشد ضمن اینکه از زحمات نوسازی مدارس تشکر می کنیم. ما مدارس دو شیفتی داریم که تعداد دانش آموزان کلاس های آن بیش از ۴۰ نفر می رسد.

وی در ادامه اظهار کرد: نظام رتبه بندی فرهنگیان دچار مغالطه ای شده و افزایش حقوقی که در آموزش و پرورش به وجود آمد براساس رتبه بندی در سیستم بروکراسی کشور قرار گرفته است که درخواست داریم نظام رتبه بندی مبتنی بر جایگاه والای معلمی، کرامت انسانی، منزلت اجتماعی، شایسته سالاری و تخصص باشد و باید دولت در این زمینه لایحه ای تهیه و به مجلس ارائه کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در زمینه تجهیزت مدارس دولتی برای استفاده از شبکه شاد با کمبود روبرو هستیم افزود: ۲۵ درصد از دانش آموزان استان کرمان دسترسی به تلفن همراه هوشمند ندارند و حداقل حدود ۱۷۰ هزار تبلت برای این دانش آموزان نیاز است و درخواست داریم استان کرمان با اولویت مورد توجه قرار بگیرد.

زاهدی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان کرمان بدهی بالای ۳۰ میلیارد تومانی به اوقاف بابت پذیره و اجاره بهاء دارد که استان این پول را ندارد و لازم است وزارتخانه در سطح ملی برای این مسئله اقدام کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین" حسن علیدادی سلیمانی" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت پرداختن به مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: باید برای آموزش و پرورش استان کرمان ماموریت ویژه ای در رابطه با مکتب شهید سلیمانی از سوی وزارتخانه در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر کوچک ترین ضعفی در تهذیب و ادب باشد، آموزش را دچار مشکل می کند، افزود: تکلیف شرعی داریم که حق موقوفه ها اداء شود و در سطح ملی برای پرداخت بدهی آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان به اوقاف تصمیم گیری و حل شود.

انتهای پیام