• سه‌شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99071511403
  • منبع : نمایندگی همدان

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان:

مرکز مشاوره کسب‌وکار در همدان راه‌اندازی می‌شود

مرکز مشاوره کسب‌وکار در همدان راه‌اندازی می‌شود

ایسنا/همدان رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان از افتتاح و راه اندازی مرکز مشاوره کسب و کار در جهاددانشگاهی همدان خبر داد.

علی کلانترنیا در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان، با اشاره به طرح ملی مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت کار و اجرای جهاددانشگاهی در سراسر کشور، اظهار کرد: رویکرد این طرح اتصال مشاغل خانگی و فراگیران این طرح به بازار کار از طریق فضای مجازی و فروش اینترنتی به واسطه پیشرانان و فعالان حوزه های کار در رشته های مدنظر ما است.

وی ادامه داد: در طرح های مشاغل خانگی که پیش از این در کشور اجرایی شده، بیشتر بر بُعد آموزشی تأکید داشتند اما چون بازاری در آن دیده نشده بود، طرح به طور کامل اجرایی نمی شد و نتیجه بخش نبوده است.

رئیس جهاددانشگاهی همدان با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای سابقه‌ طولانی و خوبی در آموزش‌های مهارتی دارد، تصریح کرد: فنی و حرفه ای می‌تواند در شناسایی علاقمندان به حوزه اشتغال خانگی و پیشرانان در این طرح به جهاددانشگاهی کمک کند.

کلانترنیا اضافه کرد: طرح ملی مشاغل خانگی برای دو دسته طراحی و تدوین شده که دسته اول کسانی هستند که می خواهند توانمند شوند و دسته دوم پیشرانان، همان فعالان حوزه کارآفرینی هستند.

وی از راه اندازی مرکز مشاوره کسب و کار در جهاددانشگاهی همدان خبر داد و افزود: در این مرکز که به زودی افتتاح خواهد شد، از کارشناسان زبده‌ای استفاده شده و سعی دارند به افرادی که تمایل به راه اندازی کسب و کار و مشاغل خانگی دارند، مشاوره دهند.

رئیس جهاددانشگاهی همدان بیان کرد: کارآفرینان می توانند از طریق طرح مشاغل خانگی بازار کار خود را گسترش دهند و با برند جهاددانشگاهی از طریق سایت چیگل محصولات خود را در بازار جهانی بفروش برسانند.

وی با اشاره به مرکز سفال جهاددانشگاهی همدان خاطرنشان کرد: این مرکز در کنار کار پژوهشی، در یک کارگاه مشغول به تولید نوعی از کاشی های استاندارد هستند که علاوه بر جنبه تزئینی، کاربرد ساختمانی نیز دارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز با بیان اینکه جهاددانشگاهی ظرفیت بالایی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دارد، گفت: جامعه امروز به دنبال اشتغالزایی است و آموزش تنها، دیگر جوابگوی نیازها نیست.

وهب مختاران با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه ای با ۳۱ مرکز دولتی و ۲۲۰ آموزشگاه آزاد به دنبال مهارت آموزی به افراد است، اظهار کرد: در سال های اخیر با برنامه ریزی های صورت گرفته ۴۲ کارآفرین و صاحب کار در رشته هایی چون ریخته گری، کشت بافت گیاهی و ... وارد کار شدند و در رشته های متنوعی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به مرکز آموزش هتلداری و گردشگری فنی و حرفه ای استان همدان، بیان کرد: با وجود ظرفیت های بالای استان همدان در حوزه گرشگری این مرکز افتتاح و با راه اندازی آن سعی شد تا آموزش را به سمت اشتغال سوق دهیم و با هم افزایی و فعالیت های دوجانبه با جهاددانشگاهی می توانیم اثربخش باشیم.

مختاران اظهار کرد: در طرح ملی مشاغل خانگی که بسیار با برنامه ریزی و جامع مدون شده، می توان از کلاس ها و آموزگاران مراکز فنی و حرفه ای در این طرح استفاده کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه زمینه همکاری ما با جهاددانشگاهی بسیار بالا است، مطرح کرد: در این طرح می توان با معرفی افرادی که ایده دارند، آنها را وارد بازار کار و تجاری سازی کرد.

وی در پایان بیان کرد: در برخی از حوزه ها، نیروی کار توانمند و استادکار وجود دارد اما در بعضی از رشته ها نیاز به طراحی و بازاریابی وجود دارد که در توانمندسازی این حوزه می توان با جهاددانشگاهی کار کرد.

انتهای پیام