• چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۶
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99071612708
  • خبرنگار : 71468

نگرانی IOC از وضعیت نابسمان وزنه برداری/تحریم در کمین ورزش بلاروس

نگرانی IOC  از وضعیت نابسمان وزنه برداری/تحریم در کمین ورزش بلاروس

وضعیت نابسامان فدراسیون جهانی وزنه برداری و تحقیق در مورد دستگیری و شکنجه ورزشکاران در بلاروس از مهمترین موارد نشست هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت کمیته بین‌المللی المپیک، هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک نشستی را برگزار کرد و در این نشست در مورد مسائل مختلفی مطرح شد. توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک در کنفرانس مطبوعاتی پس از این نشست در مورد موضوعات مطرح شده در هیات اجرایی صحبت کرد که به شرح زیر است:

*تهدید جایگاه وزنه برداری در المپیک ۲۰۲۴ به دلیل وضعیت نا بسامان فدراسیون جهانی

باخ اعلام کرد،نگرانی شدیدی در مورد مدیریت فدراسیون جهانی وزنه برداری دارند. به نظر می‌رسد  این مسئله حضور وزنه برداری در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ را تهدید  کند.
باخ گفت: در مورد مدیریت فدراسیون جهانی ، عدم پیشرفت در اصلاحات اساسنامه فدراسیون جهانی  و عدم پذیرش مشاوره مستقل نگرانی‌های شدیدی داریم.
ما این نگرانی‌ها را به فدراسیون جهانی اطلاع داده‌ایم  و همزمان در حال مرور برنامه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ هستیم اما حق انجام اقدامات بیشتر را بسته به هرگونه پیشرفت در آینده برای خود محفوظ خواهیم  داشت. 

باخ تلاش فدراسیون جهانی در مبارزه با دوپینگ را تحسین کرد و گفت: فدراسیون جهانی قراردادی با آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ که نهاد مستقل است امضا کرده که این قرارداد تا پایان ۲۰۲۱ است  و این قرارداد بعد از آن هم باید ادامه داشته باشد.

*نگرانی باخ از روند اصلاحات در  فدراسیون جهانی بوکس

باخ در مورد وضعیت فدراسیون جهانی بوکس AIBA نیز گفت: قرار بود اصلاحات حکومتی در AIBA انجام شود  و یک کارگروه نظارتی در IOC به ریاست نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی تشکیل شد. من گزارش کارگروه نظارت را دریافت کردم و از عدم پیشرفت اصلاحات بسیار نگرانم.  در حالی صبحت از انتخابات ریاست است که هیچ اصلاحات مهمی  انجام نگرفته است. 

*مجازات در انتظار بلاروس در صورت نقض منشور المپیک

توماس باخ در مورد اینکه گفته شده برخی از ورزشکاران اهل بلاروس به دلیل صحبت علیه رییس جمهور این کشور دستگیر  و شکنجه شده اند، گفت: از ورزشکاران بلاروسی محافظت می‌کنم  و اگر کمیته ملی المپیک بلاروس منشور المپیک را نقض کرده باشد، با ممنوعیت استفاده از پرچم خود در بازی‌های المپیک روبر است. 
هیئت اجرایی IOC تصمیم گرفت که تحقیقات خود را بیشتر کند تا مشخص شود آیا کمیته ملی المپیک تعهدات منشور المپیک را انجام داده است یا خیر. بسته نتیجه تحقیقات ، هیئت اجرایی ممکن است مجبور به تصمیم گیری شود.

 انتهای پیام