• چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۲۳:۵۵
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99071612729
  • خبرنگار : 50028

سرپرست فرمانداری خوسف:

دستگاه‌های اجرایی با حداکثر توان برای جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند

دستگاه‌های اجرایی با حداکثر توان برای جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند

ایسنا/خراسان جنوبی سرپرست فرمانداری خوسف گفت: علی‌رغم در اختیار داشتن پروژه‌های بزرگ کشاورزی با مدیریت بنیاد مستضعفان، آنطور که نیاز منطقه است بازگشت سرمایه گذاری در استان مشهود نیست و خواستار توجه بیشتر این نهاد تاثیرگذار هستیم.

محمدعلی آخوندی، امروز چهارشنبه ۱۶ مهرماه در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این شهرستان دارای شرایط خاصی بوده و به دلیل نزدیکی به بیرجند؛ مرکز استان برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جای مناسبی است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: شهرستان خوسف به دلیل موقعیت خاص خود می‌تواند پذیرای سرریز جمعیت مرکز استان باشد و از حاشیه نشینی در مرکز استان جلوگیری کند.

آخوندی بیان کرد: جمعیت به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های توزیع اعتبار بوده و پراکندگی جمعیت هزینه‌های اجرای پروژه‌های عمرانی را افزایش می‌دهد که این مسئله در شاخص‌های توزیع اعتبار کمتر در نظر گرفته شده است.

سرپرست فرمانداری خوسف ادامه داد: جمعیت غیر ساکن که بیشتر ایام در شهرستان حضور دارند و در سرشماری‌ها در نظر گرفته نشده‌اند باعث ایجاد مشکلاتی شده‌اند چراکه اعتبارات و اجرای پروژه‌های عمرانی بر اساس جمعیت سرشماری واریز می‌شود.

وی بر جلب مشارکت بزرگان شهرستان تاکید کرد و افزود: جز با همکاری و تعامل تمام دستگاه‌های دولتی و مردم بسیاری از مشکلات مرتفع نخواهد شد.

سرپرست فرمانداری خوسف اظهار کرد: آمار ساخت و ساز در شهر خوسف پایین بوده و این موضوع درآمدهای شهرداری را با کاهش روبرو کرده است.

وی ادامه داد: به دلیل بافت خاص شهر خوسف ایجاد شبکه فاضلاب در شهر خوسف به عنوان یک مطالبه عمومی است که امیدواریم به زودی سازمان برنامه و بودجه با تخصیص اعتبار این پروژه موافقت کند.

آخوندی اظهار کرد: جلب مشارکت سرمایه گذاری می‌تواند پایه‌ای برای رشد شهرستان باشد و در این راستا تمام دستگاه‌های دولتی موظف به نهایت همکاری با سرمایه گذاران هستند.

سرپرست فرمانداری خوسف ادامه داد: مشکل توزیع گاز مایع مشکلاتی را برای مردم به خصوص در روستاها ایجاد کرده است که پیگیری‌های لازم برای برطرف کردن مشکلات موجود در دست اقدام است.

وی تکمیل جاده آبگرم لوت به نای بند یکی از پروژه‌های مهم شهرستان دانست و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این پروژه ردیف اعتبار ملی دریافت کند.

وی گفت: در صورت تکمیل این پروژه مسیر دسترسی از جنوب کشور به مرکز استان و جاده ترانزیتی حدود ۱۲۰ کیلومتر کاهش پیدا می‌کنند و این طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی است.

آخوندی اظهار کرد: این مسیر ترانزیتی به عنوان شاهرگ حیاتی شهرستان بوده که با احداث آن برخی از مشکلات امنیتی نیز برطرف می‌شود.

آخوندی ادامه داد: علی‌رغم در اختیار داشتن پروژه‌های بزرگ کشاورزی با مدیریت بنیاد مستضعفان، آنطور که نیاز منطقه است بازگشت سرمایه گذاری در استان مشهود نیست و خواستار توجه بیشتر این نهاد تاثیرگذار هستیم.

سرپرست فرمانداری خوسف بیان کرد: این شهرستان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه کشاورزی و دامداری است که با توجه به خرده مالکی بسیاری از طرح و مشوق‌ها این موضوع به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

آخوندی یادآور شد: بیمارستان شهر خوسف ردیف ملی دریافت کرده، اما میزان تخصیص اعتبارات این پروژه کم است که امیدواریم با تخصیص اعتبار بیشتر، سرعت پروژه دو چندان شود.

انتهای پیام