• پنجشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲۰:۴۷
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99071713070
  • منبع : نمایندگی اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد

فوت ۲ نفر و بستری ۳۴ نفر در بیمارستان های اردبیل

فوت ۲ نفر و بستری ۳۴ نفر در بیمارستان های اردبیل

ایسنا/اردبیل سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دو نفر از شهروندان اردبیلی فوت و ۳۴ نفر نیز در مراکز درمانی اردبیل بستری شدند.


شهرام حبیب زاده ۱۷ مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در همین مدت ۴۲ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها و مراکز درمانی اردبیل مرخص شده و ۶۰ نفر نیز در بخش های مختلف ICU بستری هستند.
وی کل بستری های موجود در مراکز درمانی و بیمارستان های کرونایی استان را ۲۳۳ نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون مجموع فوتی‌های اردبیل بر اثر ابتلا به ویروس کووید _ ۱۹ به ۶۶۹ نفر رسیده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تعداد بهبود یافتگان از ابتدای شروع ویروس کرونا را تاکنون ۷ هزار و ۸۸۲ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون شاهد بستری ۸ هزار و ۷۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در اردبیل بودیم.
حبیب‌زاده ادامه داد: در حال حاضر اردبیل و مشگین شهر در وضعیت قرمز کرونا به سر می‌برند و علیرغم اینکه خلخال نیز طی هفته گذشته در وضعیت قرمز بود اما امروز با تبدیل به وضعیت نارنجی توانست از میزان ابتلای خود بکاهد.
وی از مردم خواست؛ با پیوستن به پویش من ماست می‌زنم و هر خانه یک پایگاه سلامت در قطع زنجیره ابتلا به تولید _ ۱۹ سهیم باشند.
انتهای پیام