• یکشنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۱
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99072014372
  • منبع : نمایندگی اردبیل

تا 6 آبانماه؛

ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی در اردبیل ادامه دارد

ثبت نام از متقاضیان مشاغل خانگی در اردبیل ادامه دارد

ایسنا/اردبیل رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از ادامه ثبت‌نام از متقاضیان طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی» تا ششم آبان ماه در استان خبر داد.

مهران اوچی اردبیلی در گفتگو با ایسنا  اظهار کرد: در راستای اجرای موفق این طرح در استان‌های پایلوت در سال گذشته، امسال طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همت جهاددانشگاهی در ۳۱ استان در حال اجرا است .

وی هدف اصلی این طرح را ایجاد شغل مولد و پایدار در حوزه کسب و کارهای خانگی از طریق شبکه‌سازی و تیم‌سازی عنوان کرد و افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در بهبود وضعیت معیشتی و رونق اقتصادی خانواده‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه این طرح در سه مرحله شناسایی، آموزش و توانمندسازی، اتصال به بازار و تجاری سازی عملیاتی خواهد شد، یادآور شد: طرح مذکور زمینه اشتغال ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر را در کشور فراهم خواهد کرد که سهمیه استان اردبیل از این تعداد 2 هزار نفر است.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه ثبت‌نام این طرح از ۶ شهریورماه شروع شده و تا 6 آبانماه ادامه خواهد داشت، یادآور شد: متقاضیان دارای مهارت می‌توانند با مراجعه به سامانه inhb.ir ثبت نام و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی داشتن حداقل 18 سال سن، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی را از شرایط متقاضیان ثبت نام در این طرح عنوان و اظهار کرد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی به عنوان نهاد توسعه‌ای و واسطه‌ای بین بخش خصوصی و تعاونی‌ها، موسسات مالی و اعتباری، سمن‌ها و دستگاه‌های اجرای عمل می‌کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، شناسایی و ارزیابی ظرفیت‌ و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی استان، ایجاد بانک اطلاعاتی از تسهیلگران و پیشران‌ها، آموزش، توانمندسازی، برندسازی و اتصال به بازار را از وظایف این نهاد در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی عنوان کرد.

اوچی اردبیلی یادآور شد: افتتاح دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی، عقد تفاهم‌نامه‌ همکاری با دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان جهاد کشاورزی و انجمن‌های کاریابی استان و تشکیل کارگروه عملی و راهبری متشکل از نمایندگان، کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، نخبگان و صاحب نظران این حوزه از اقدامات انجام گرفته در راستای عملیاتی کردن این طرح است.

وی تصریح کرد: به تناسب پتانسیل و میزان فعالیت افراد، رشته خیاطی لباس، چرم دوزی، قالیبافی، بافنده تابلو فرش، ویرایشگر متون، مترجمی، برنامه نویسی و انیماتور از اولویت‌های شغلی این طرح در استان اردبیل شناسایی و معرفی شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل یادآور شد: امیدواریم جهاددانشگاهی به عنوان نهاد علمی و انقلابی با همراهی دستگاه‌های اجرایی و مسئولان ذیربط بتوانند گام‌های اساسی در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی و تحقق شعار سال «جهش تولید» در کشور بردارند.

انتهای پیام