• دوشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۲
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99072115214
  • منبع : نمایندگی ایلام

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام:

دانشجویان از وضعیت امروز کشور راضی نیستند

دانشجویان از وضعیت امروز کشور راضی نیستند

ایسنا/ایلام دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام گفت: ریشه‌ی بسیاری از مسائل امروز کشور تصمیمات اشتباه در مدیریت‌ها است و دانشجوی آرمان‌گرای امروز از این وضعیت راضی نیست.

«امیرحسین محمدی» در گفت و گو با ایسنا، با تبریک سال تحصیلی جدید و  خیرمقدم  پیشاپیش به دانشجویان نوورود دانشگاه ایلام ، اظهار کرد: قدمت فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه‌ها  به بلندای تاریخ تأسیس نهاد دانشگاه در ایران است که  با رویکردی اصلاح طلبانه و تحول‌خواهانه در تلاش بوده تا با الگوگیری و دنباله روی از راه بزرگانی چون حضرت امام خمینی (ره)، آیت ا... طالقانی، مهندس بازرگان و سایر نظریه پردازان انقلاب اسلامی، همواره زیربنای اعتقادی دین روشنگر اسلام را در دانشگاه تقویت کند و در همین رهگذر خود را پیرو اصولی چون دموکراسی، آزادی‌خواهی و حق طلبی دانسته است.

محمدی با اشاره به مشکلاتی که امروزه کشور با آن‌ها مواجه است، گفت: مسائلی مانند فساد، رانت خواری، تبعیض های اقتصادی-سیاسی-اجتماعی-جنسیتی دارای ریشه‌های داخلی است  و حتی مشکلات موجود در عرصه بین‌المللی و سیاست‌های نادرست دیپلماتیک برآمده از مجموعه تصمیمات اشتباه در مدیریت کشور و اکثر قریب به اتفاق این مشکلات ناشی از عدم وجود مطالبه‌گری واحد، منسجم، جدی و تأکید برقانون در کشور است.

دبیرکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام با تاکید بر اینکه انجمن اسلامی فضایی برای بیان مطالبات قشر مهم و تأثیرگذار دانشجو است، ادامه داد: بسیاری از دانشجویان کشور از وضعیت موجود راضی نیستند و  تمسک به سکوت و ایجاد فضای ناامیدی و انفعال این قشر کمکی به بهبود اوضاع نخواهد کرد و دانشجویان می‌توانند با حضور در تشکل انجمن اسلامی و فعالیت های سیاسی-اجتماعی و فرهنگی ، نقش‌آفرینی لازم را داشته باشند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: انجمن اسلامی در دوران پیشاکرونا فعالیت هایی مانند میزگردهای دانشجویی، تریبون های آزاد، کرسی های آزاداندیشی، جلسات درون تشکیلاتی و اقداماتی از این دست، بخشی از رسالت انجمن اسلامی را به انجام خواهد رساند.

 وی افزود: با همه‌گیری ویروس کرونا و سوق یافتن فعالیت های مرسوم و حضوری به سمت فعالیت های مجازی و غیرحضوری، فعالیت های انجمن اسلامی نیز تحت تأثیر همین فضا قرار گرفت که به نوبه خود این نوع فعالیت منجر به خلق ایده های نو در این عرصه شود.

دبیرکل انجمن اسلامی با تشریح ساختار انجمن و نحوه عضویت در انجمن اسلامی تصریح کرد: دانشجویان می توانند با عضویت در انجمن اسلامی از طریق تماس با واحد روابط عمومی و رسانه، در زمینه های متعدد و متنوعی به فعالیت دانشجویی بپردازند و ایده‌های خود را پیاده سازی کنند.

محمدی با تاکید بر اینکه کار تشکیلاتی، تمرین تعامل و خردورزی جمعی است و بسیاری از مشکلات جامعه‌ی ایران ناشی از عدم تحمل نقدها و اختلاف نظرها  است، گفت: انجمن اسلامی دانشجویان در سال تحصیلی جدید با بهره‌گیری از فضای مجازی برنامه‌های خوبی را برای اجرا در نظر دارد.

انتهای پیام