• دوشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۰
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99072115600
  • خبرنگار : 50346

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

تحریف فرهنگی، محور تقابل دشمن با نظام اسلامی است

تحریف فرهنگی، محور تقابل دشمن با نظام اسلامی است

ایسنا/خراسان شمالی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: تحریف فرهنگی، تحریم اقتصادی و تحدید نسلی سه محور تقابل دشمن با نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در نشست شورای جامع اطلاعاتی استان، با گرامیداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان در مهرماه سال ۹۱، اظهار کرد: استقبال بی‌نظیر مردم خراسان شمالی از مقام معظم رهبری سند ماندگار حضور و حمایت مردم این استان از مقام ولایت است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، وی با بیان اینکه سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در سال ۹۱ در موقعیت زمانی خاصی صورت گرفت، افزود: هم اقدامات دشمنان ما در شدت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و هم حرف و حدیث‌ها و اختلاف‌سلیقه‌هایی که بین مسئولان کشور بود، شرایط زمان سفر رهبری به خراسان شمالی را خاص کرده بود؛ ولی سفر رهبری به استان آبی بر آتش بود؛ به‌گونه‌ای که بسیاری از توطئه‌ها را خنثی و نقشه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی را نقش بر آب کرد.

 یعقوبی اضافه کرد: این سفر و استقبال بی‌نظیر مردمی دوستان را امیدوار کرد که این مردم بالغ و رشید هستند و وقتی احساس کنند حضور آن‌ها کارساز است با تمام توان در عرصه حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در خراسان شمالی هشت روز اقامت کردند و به نسبت سفر به سایر استان‌ها مدت‌زمان بیشتری در خراسان شمالی ماندند.

یعقوبی با بیان اینکه سرفصل‌های سخنان رهبر معظم انقلاب در این استان جهانی بود و پیام انقلاب را به جهان مخابره کرد، افزود: یکی از سرفصل‌های سخنان مقام معظم رهبری در خراسان شمالی این بود که اگر دشمنان خود را به زمین و زمان بزنند تا سبک زندگی ما را تغییر دهند باز هم نمی‌توانند زیرا ما خود دارای سبک زندگی اسلامی هستیم.

وی اظهار کرد: غرب جهان‌بینی مادی دارد و چون مادی است رفتار آن‌ها هم رنگ مادیت دارد؛ در حالی که زندگی ما رنگ معنوی دارد.

حجت‌الاسلام یعقوبی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سفر به خراسان شمالی فرمودند خلاصه سبک زندگی غرب پرورش حیوان مرفه است که آثار آن را در دنیا می‌بینیم و خروجی فرهنگ مادی‌گرای غرب این‌گونه افراد است که از نظر مادی چاق و مرفه ولی از نظر معنوی لاغر و مردنی هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید به‌صورت ویژه در زمینهٔ سبک زندگی کار شود، افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم تا بعد از رفع مشکل کرونا، کنگره جهانی سبک زندگی اسلامی را در این استان و در دهمین سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی برگزار کرده تا مبانی سبک زندگی اسلامی به‌صورت علمی و پژوهشی مطرح شده و در سطح دنیا به‌عنوان مدل و الگو ارائه شود.

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به فرمایشات ویژه رهبری در این سفر، ادامه داد: بحث جمعیت که رهبر معظم انقلاب در سفر به خراسان شمالی مطرح کردند بسیار مهم است؛ زیرا دشمنان برای محدود کردن نسل مسلمانان و شیعیان هزینه و سرمایه‌گذاری زیادی کرده و تلاش می‌کنند جمعیت ما را کاهش دهند؛ زیرا می‌دانند جمعیت با اقتدار مترادف است.

وی تصریح کرد: اگر جمعیت مناسبی داشته باشیم در حوزه‌های مختلف قدرت و اقتدار بیشتری می‌یابیم و دشمن این را نمی‌خواهد در حالی که خروجی سبک زندگی اسلامی افزایش نسل و جمعیت است.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: دو واژه کلیدی که رهبر معظم انقلاب در این استان به‌صورت ویژه مطرح کردند یکی خنثی‌سازی توطئه غرب درزمینهٔ محدود کردن جمعیت ایران و دیگری سبک زندگی اسلامی و پرهیز از هضم شدن در فرهنگ غربی بود.

امام‌جمعه بجنورد گفت: یکی دیگر از ابعاد مهم سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی توسعه مادی بود که از نظر توسعه و پیشرفت، بر بخش‌های مختلف استان تأثیر شگرفی گذاشت.

وی تصریح کرد: سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی و کمک‌های مادی این سفر به‌صورت میانگین ۲۰ سال استان را جلو برد و مسئولان مختلف خراسان شمالی هم معترف هستند که سفر رهبری و بودجه‌های مصوب در این سفر این استان را ۲۰ سال جلو انداخت.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه این سفر درمجموع سفر بسیار پر خیر و برکتی بود، اظهار کرد: خداوند اولیایی در روی زمین دارد که نُطق آن‌ها برکت و مشی و حضور آن‌ها بین مردم برکت است که مقام معظم رهبری از مصادیق بارز این اولیا است.

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، در ادامه خطاب به اعضای شورای جامع اطلاعاتی استان، اظهار کرد: شما دیده‌بانان نظام در استان هستید، رخنه‌های نفوذ را شناسایی و دشمنان نامرئی را رصد می‌کنید از اقدام آن‌ها پیشگیری می‌کنید که همه این اقدامات بسیار مهم و اساسی است.

وی با بیان اینکه شورای جامع اطلاعاتی استان مغز متفکر و اندیشمند و پیشگیری‌کننده از وقایعی است که اگر روی دهد دردسرساز است، افزود: ارائه اطلاعات و آگاهی درست به مسئولان تصمیم گیر، بازدارنده بوده و جلوی انحرافات بزرگ‌تر را گرفته و خطرهای مهمی را دفع می‌کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: شما امین مردم هستید؛ یعنی آنچه هست را ببینید ولی مصلحت نیست هرچه دیدید را بگویید بلکه تنها موارد لازم را به سمع و نظر مردم برسانید.

وی ادامه داد: اینکه بر موضوعات مختلف نظارت داشته و مسائل گوناگونی را در ادارات رصد می‌کنید بسیار اهمیت دارد تا کسانی که مسؤولیتی دارند مسؤولیت‌ها را حیاط خلوت ندانند.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: اطلاعات و آگاهی‌هایی که کسب می‌کنید را چکش‌کاری و تحلیل کنید تا کار پخته شده و نقش و اثرگذاری شایسته‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه عیون در نظام علوی کارایی و کارسازی ویژه‌ای داشته است، اظهار کرد: حضرت در نامه به مالک اشتر تأکید می‌کند عیونی را گماشته تا دیدبانی کنند، توطئه‌ها را ریشه‌یابی کرده و اطلاعات دقیق برسانند تا بتوانی تصمیم درستی را برای مردم و جامعه اسلامی بگیری.

حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: بر این اساس در مسئله نظام و کل نظام اسلامی باید تجسس‌هایی داشته باشیم تا دشمن ما را غافلگیر نکند؛ چراکه دشمن بیدار است و نباید ما خود را به خواب زده و بگوییم خبری نیست.

وی با بیان اینکه ما باید امنیت روحی، روانی، اقتصادی و فرهنگی مردم را تأمین کنیم، اظهار کرد: تحریف فرهنگی، تحریم اقتصادی و تحدید نسلی سه محوری است که دشمن بر روی آن‌ها کار می‌کند؛ ازاین‌رو باید در هر سه محور هوشیار و بیدار باشیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: شما باید مرزبان اقتصاد، سیاست و فرهنگ کشور باشید، رخنه‌ها را رصد و حضور دشمن را پیگیری کنید تا غافل‌گیر نشویم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: امروز دشمن قله‌های نظام را نشانه گرفته است و شما چشم نظام در همه این حوزه‌ها هستید؛ ازاین‌رو باید مراقب بوده و به‌صورت دائمی امور مختلف را دیدبانی و رصد کنید.

انتهای پیام