• سه‌شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۹
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99072216232
  • منبع : نمایندگی سمنان

روند افزایشی ساخت‌وسازها در شهرک‌های صنعتی استان سمنان

روند افزایشی ساخت‌وسازها در شهرک‌های صنعتی استان سمنان

ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: صدور مجوز احداث و گواهی پایان کار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان در نیمه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۶۸ و ۴۵ درصد افزایش داشته است.

حسن آل‌بویه روز 22مهرماه با اعلام این خبر، افزود: در این مدت، ۱۳۱ فقره جواز احداث ساختمان در بالغ بر یکصد هکتار از اراضی شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی این استان صادر شده است.

وی بیان کرد: صدور جواز احداث در اراضی شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی استان سمنان در نیمه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن، ۶۸ درصد افزایش داشته است.

آل‌بویه اضافه کرد: در ۶ ماه ابتدایی سال گذشته، ۷۸ فقره جواز ساخت در بیش از ۲۷ هکتار از اراضی شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی استان سمنان صادر شد.

وی با اشاره به صدور ۲۰ فقره گواهی پایان کار در نیمه نخست سال ۹۸ در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان، خاطرنشان کرد: این مقوله در مدت مشابه امسال، ۲۹ فقره است که مقایسه آمارها بیانگر افزایش ۴۵ درصدی در صدور گواهی پایان کار دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در ادامه، تصریح‌ کرد: در حالی که، گواهی پایان کار در  نیمه نخست سال ۹۸ برای ۱۹ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان صادر شده، از ابتدای سال تاکنون این رقم به ۶۲ هکتار رسیده است.

وی اضافه کرد: افزایش صدور مجوز احداث و گواهی پایان کار در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی این استان نشان از اقبال فعالان صنعتی به سرمایه‌گذاری دارد که نوید بخش شکوفایی صنعت و افزایش اشتغال استان است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان یادآوری کرد: کل اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان ۶ هزار و ۸۸۴ هکتار است.

انتهای پیام