• سه‌شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۹
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99072216329
  • خبرنگار : 50044

تزریق ۳۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در گروه‌های پرخطر گیلان

تزریق ۳۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در گروه‌های پرخطر گیلان

ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه وزارت بهداشت مقرر کرده ۶۱ هزار دوز واکسن رایگان آنفلوانزا به گیلان اختصاص دهد، گفت: تاکنون ۳۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در گروه‌های پرخطر گیلان تزریق‌ شده است.

دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت تهیه و توزیع واکسن آنفلوانزا در گیلان، اظهار کرد: وزارت بهداشت متعهد شده تا ۶۱ هزار دوز واکسن در اختیار گیلان قرار بدهد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۳ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در اختیار گیلان قرار گرفته، افزود: تا هفته آینده ۲۴ هزار دوز واکسن مجدداً به گیلان ارسال و تدریجاً به‌صورت رایگان در گروه‌های پرخطر تزریق خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نحوه تهیه واکسن آنفلوانزا به‌صورت آزاد نیز، گفت: واکسن آزاد توسط وزارت بهداشت خریداری و مقرر شده پس از ورود به کشور بلافاصله در استان‌ها توزیع شود که مردم می‌توانند به‌صورت آزادانه از داروخانه‌هایی که نام و نشانی آن‌ها در سایت بهداشت بارگذاری می‌شود، تهیه کنند.

دکتر حیدرزاده با بیان اینکه تاکنون ۳۱ هزار دوز واکسن در گیلان توزیع‌شده، خاطرنشان کرد: تاکنون مادران باردار، مادران تا دو هفته بعد از زایمان و ۸۰۰ تن از سالمندان ساکن در سرای سالمندان، دو هزار و ۵۰۰ تن از پزشکان بالای ۵۰ سال عضو سازمان نظام پزشکی استان، گروه‌های بهداشتی و درمانی شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی واکسینه شده‌اند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون نیز در حال واکسینه کردن حدود ۳۰۰۰ نفر از معلولین بهزیستی هستیم که تاکنون حدود ۸۰۰ نفر از این گروه نیز واکسینه شده‌اند، تصریح کرد: گروه بزرگ و پراکنده‌ای از دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری در رشت و لنگرود نیز از فردا واکسیناسیونشان آغاز می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بیان کرد که بیماران خاص، بیماران دیالیزی، بیماران سالمند دیابتی دارای عوارض، بیماران سرطانی و بیمارانی که هم‌اکنون در حال دریافت خدمات رادیوتراپی هستند نیز هم‌اکنون در حال تزریق واکسن آنفلوانزا هستند.

انتهای پیام