• چهارشنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۹ / ۰۳:۱۵
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99072216778
  • خبرنگار : 71511

پیام مجرد: رئیس جمهور آتی باید از تیم استراتژیست تا اجرا را با خود به قوه مجریه ببرد

پیام مجرد: رئیس جمهور آتی باید از تیم استراتژیست تا اجرا را با خود به قوه مجریه ببرد

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: رئیس جمهور باید دارای توانمندی اجرایی باشد. بسیاری از کاندیدها هستند که حرف های زیبایی می زنند اما ایا با شرایط اقتصادی حال حاضر و سیاست داخلی و خارجی می توانند کار خود را پیش ببرند یا خیر؟

پیام مجرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اصلی ترین چالش رئیس جمهور آینده برطرف کردن مشکلات اقتصادی است. مردم تحت فشار اقتصادی بسیار زیادی قرار گرفته اند و با این امید در انتخابات بعدی شرکت می کنند که رئیس جمهور بعدی بتواند بار این مشکلات را از دوششان بردارد. 

وی یادآور شد:در تمام انتخابات، همواره اقتصاد مورد توجه همگان بوده اما متاسفانه عملکرد خوبی در این حوزه نداشتیم. 

 مجرد ادامه داد: اصلی ترین پاشنه آشیل هر رئیس جمهوری این موضوع خواهد بود و او باید بر اساس مدیریت، توانمندی و استفاده از توسعه درونی جلوی آثار تحریم ها بیاستد. متاسفانه منشاء مشکلات اقتصادی ما در سیاست خارجی است و این چالش ها در هر دولتی تمدید می شود. 

رئیس شاخه جوانان حزب اسلامی کار گفت: همان طوری که مشخص است رئیس جمهور باید دارای توانمندی اجرایی باشد. بسیاری از کاندیدها هستند که حرف های زیبایی می زنند اما آیا با شرایط اقتصادی حال حاضر و سیاست داخلی و خارجی می توانند کار خود را پیش ببرند یا خیر؟ 

وی افزود: برخی از مسئولیت ما در حوزه اقتصادی و سیاسی تئوریسین خوبی بودند اما در اجرا موفق نبودند. بنابر این رئیس جمهور باید یک تیم قوی از تئوریسین تا مجری طرح در کنار خود داشته باشد. استراتژیستی که نتواند خودش طرحش را عملی  و اجرا کند استراتژیست موفقی نیست. حرف های انتخاباتی خیلی خوب است اما ایا در عمل یک کاندیدای انتخاباتی می تواند شعارهایش را اجرا کند؟ 

مجرد در پایان گفت: کاندیدای ۱۴۰۰ فضای بی اعتمادی و دلشکستگی مردم را در کنار سیاست داخلی و خارجی باید درک کند و برای برطرف کردنش قدم بردارد. از سوی دیگر برای رسیدن به چنین رئیس جمهوری سابقه کاری کاندیدا را باید ببینم. در سابقه کاری و دستاوردهایش می توان دید که آیا او از پس قوه مجریه بر می‌آید یا خیر؟

انتهای پیام